11 listopada w bibliotece…

11 listopada w Dzień Niepodległości Biblioteka tętniła życiem.

O godz. 14:00 na przybyłych gości czekała załoga Biblioteki wraz z Dyrektor Anetą Wysoszyńską. Prezentacja multimedialna o życiorysie Józefa Piłsudskiego przyciągnęła uwagę widzów. Po obejrzeniu krótkiego filmu przyszedł czas na rozmowy przy kawie i herbacie oraz domowym cieście. W tle rozmów wyświetlane były „Stare pocztówki Nowogardu” autorstwa Franciszka Karolewskiego, a na ścianach Sali nr 8 można było obejrzeć wystawę pt. „Józef Piłsudski i jego legenda”. Duże zainteresowanie wzbudziła również wystawa umieszczona w holu biblioteki zatytułowana „Piłsudski i jego kobiety”.

W tym samym czasie w Sali wystawowej odbywały się zajęcia dla dzieci. Dla najmłodszych uczestników była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, recytowały wiersz pt. „Kto Ty jesteś?”, tworzyły Dekalog Młodego Patrioty, układały puzzle z mapą Polski, a także rozwiązywały zagadki związane z ojczyzną.

Dla uczestników „11 listopada w Bibliotece” dostępna była również wypożyczalnia oraz czytelnia prezentująca swój księgozbiór związany z tymże dniem oraz z postacią Józefa Piłsudskiego.

O godz. 16.30 ze swoją prelekcją zagościł p. Jacek Stróżyński, który również znalazł swoje grono odbiorców. Tematem historycznego wykładu był Marszałek Józef Piłsudski. Oprócz faktów z przeszłości, słuchacze dowiedzieli się również o życiu prywatnym Komendanta, a także o jego zainteresowaniach. Po wykładzie Pan Jacek otrzymał od pracowników Biblioteki bukiet biało-czerwonych kwiatów.

Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w obchodach tego radosnego święta.

Dyrektor i Pracownicy MBP

2017 11 10 4115 Biblioteka 2017 11 11 4338 2017 11 11 4347 2017 11 11 4386 IMG_7485

avatar

RJZ

Redaktor