Będzie skocznia i bieżnia

 2 grudnia 2019 r., burmistrz Nowogardu, Robert Czapla podpisał przetarg nieograniczony na budowę bieżni trój-torowej i skoczni w dal.

Przedmiotem przetargu jest uzupełnienie funkcji rekreacyjno-sportowej terenu przy II LO. Ma to służyć realizacji obowiązkowego elementu dydaktyki wychowania fizycznego, jak: biegi krótkie, ćwiczenia z elementami sztafet, skok w dal.

Ma być wybudowane:

  • poliuretanowa bieżnia trój-torowa o dł. 100 m i szerokości toru pomiędzy liniami 1,25 m,
  • skocznia do skoku w dal, biegnąca wzdłuż bieżni,
  • utwardzone dojścia do obiektów – z kostki betonowej 6 cm (chodnik),
  • ławki (6 szt.),
  • pojemnik na odpady,
  • ogrodzenie terenu o dł. ok. 360 mb,

Nawierzchnia bieżni ma być przepuszczalna dla wody, odporna na obuwie z kolcami, użytkowana w ciągu całego roku, posiadająca doskonałą sprężystość i elastyczność dzięki czemu ma zapewnić max. ochronę stawów zawodników, mająca wysoką odporność na ucisk, kłucie i zdarcia, o zwartej strukturze, służąca do pokrywania nawierzchni bieżni lekkoatletycznych, sektorów i rozbiegów konkurencji technicznych zawodów 1a, boisk wielofunkcyjnych, szkolnych, placów rekreacji ruchowej, potrzebująca minimalnych zabiegów konserwacyjnych i łatwość napraw.

P1370111 P1370113 P1370114 P1370116 P1370130 P1370132

Termin składania ofert mija 17 grudnia 2019 r., o godz. 9.00.
Bardzo się cieszę zarówno z tego, że znacząco podniesie się poziom bezpieczeństwa, ale też jestem zadowolony z ogrodzenia, które ukształtuje wewnętrzny teren szkoły.” – powiedział dyrektor Becela.

Burmistrz dodał: „Poza inwestycją w sportową infrastrukturę zewnętrzną, sukcesywnie odnawiane jest też wnętrze szkoły. W tym roku odnowiliśmy część sal lekcyjnych, wymieniliśmy połowę drzwi wewnętrznych, przed nami jeszcze termomodernizacja budynku.

Przy podpisaniu przetargu byli obecni: radny – Stanisław Saniuk, dyr. II LO – Leszek Becela i przedstawiciel Wydziału Inwestycji – Pamela Springer.

 

avatar

RJZ

Redaktor