Bo na uniwerku 5 lat już zleciało

11 lutego 2016 r., w Nowogardzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie członków Nowogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaproszeni goście i przyjaciele z uniwersytetów działających w innych miastach. Po przywitaniu zgromadzonych przez prezes NUTW, Wandę Obrębską zagrała i zaśpiewała Kapela Rycha. Kapela rozpoczęła od… „Bo na uniwerku”, utworu napisanego przez Jadwigę Cichecką i Ryszarda Zagórskiego w 2013 r., uznawanego przez wielu w woj. zachodniopomorskim za hymn UTW. (Uczestnicy spotkania podchwytywali i wspólnie śpiewali…)
Historia powstania i rozwoju NUTW przedstawiona przez prezesa Akademii Wspierania Inicjatyw Społecznych, Tobiasza Lubczyńskiego rozpoczęła najważniejszą część spotkania. Tobiasz Lubczyński, współtwórca NUTW, inicjator wielu wspólnych poczynań, od chwili powstania nowogardzkiego uniwersytetu jest honorowym członkiem jego zarządu. Pierwszy prezes NUTW, Ryszard Zagórski rozwinął temat i scharakteryzował podejmowane działania jak: spotkania z naukowcami i specjalistami w zakresie medycyny, wykłady związane z bezpieczeństwem i zdrowiem, zajęcia komputerowe, zajęcia fakultatywne (j. angielski i j. niemiecki), zajęcia warsztatowe (ceramika, dziennikarstwo, fotografika, kulinarne, plastyka, teatr, psychologia, z kapelą…, związane z tradycjami i zwyczajami), turystyka krajoznawcza, przypominając osoby i instytucje współpracujące oraz wydarzenia (pokazując wszystko na ekranie). Drugi prezes, Tadeusz Dziedziela opowiedział o kontynuowaniu działalności i wzroście liczebności członków oraz zainteresowaniu innymi formami zagospodarowania czasu.
Wiceprezes NUTW, Jadwiga Cichecka opowiedziała o wycieczkach krajowych i zagranicznych.
Było dużo gratulacji, życzeń i kwiatów oraz… troszkę prezentów. Np. burmistrz Nowogardu, Robert Czapla do życzeń od siebie, przew. Rady miejskiej i radnych dołożył w prezencie drukarkę komputerową.
Poza tym zaszczycili jubilatów: dr Beata Bugajska ze Szczecińskiego Uniwersytetu Humanistycznego z krótkim wykładem okolicznościowym i upominkiem, przewodniczący Rady Powiatu Goleniów – Kazimierz Ziemba, ks. Dziekan prob. kan. Kazimierz Łukjaniuk, przewodniczący Zarządu Celowego Związku Gmin R-XXI – Antoni Bielida, dyr. CEiP – Jerzy Jabłoński, dyr. NDK – Aneta Drążewska, prezesi zaprzyjaźnionych uniwersytetów z Golczewa, Goleniowa, Gryfic, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Polic, Stargardu, przedstawiciel Policji, Prezes Stowarzyszenia Diabetyków, dyrektorzy szkół.
W części artystycznej wystąpili: zespół UTW z Goleniowa, dziecięcy zespół taneczny i wokalistki z NDK.
Niektórzy członkowie NUTW przybyli na uroczystość ze swoimi członkami rodzin.
Po części odbywającej się na sali widowiskowej była część przy kawie i łakociach ułatwiających wspomnienia i planowanie kolejnych przedsięwzięć.

Fot. Jadwiga Cichecka i RJZ

avatar

RJZ

Redaktor