Burmistrz z wizytą w SP

16 kwietnia 2019 r., burmistrz Nowogardu, Robert Czapla odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 w Nowogardzie.

Podczas spotkanie ze strajkującymi nauczycielami, burmistrz mówił o wsparciu ze strony władzy samorządowej. Nauczyciele ze swojej strony wyrazili wdzięczność za wsparcie płynące od rodziców dzieci i nowogardzkich władz samorządowych. Mówili także o tym, że w tym strajku nie chodzi tylko o finansowe docenienie ich pracy.

P1330348 P1330350 P1330352

Dużo mówi się o zmianach programowych, a postępów w tej materii nie widać. Nie wesoło przedstawia się także baza niezbędnych pomocy naukowych do nauczania. Nauczyciele wyrażali wdzięczność za to co robią władze gminy podkreślając, że to jest za mało. Awans zawodowy nauczyciela żyjącego z dnia na dzień ze skromnej pensyjki też jest utrudniony przy aktualnie obowiązujących zasadach. Pracownicy szkoły nie będący nauczycielami wspierają nauczycieli i przyłączają się do nauczycielskiego protestu jako ci, których także się nie docenia.

Burmistrz zapewnił nauczycieli o swoim wsparciu i działaniach zmierzających do poprawiania warunków pracy w szkołach. Powiedział, że odwiedza szkoły w gminie przekazując zapewnienie o swoim wsparciu tego protestu.

P1330357 P1330360

Uczniom zdającym egzamin burmistrz złożył krótkie życzenia, powodzenia w rozwiązywaniu zadań i problemów oraz zdania wszystkich egzaminów. Uczniowie szkoły podstawowej już myślą o wyglądzie świata po skończonych studiach.

P1330365

 

 

avatar

RJZ

Redaktor