Czy przerwanie sesji jest walką o chodnik w Kulicach?

9 marca 2018 r., w Nowogardzie odbyła się sesja RM, która została przerwana.

Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla poinformował, że jest możliwość wykonania chodnika do Warnkowa jeszcze w tym roku dzięki temu, że marszałek Województwa Zachodniopomorskiego daje 500 tys. zł. Trzeba tylko podpisać odpowiednie porozumienie i zabezpieczyć pół mln złotych. Uchwała intencyjna została przez radnych podjęta.
20180309_112532
Jednak, kiedy doszło do procedowania uchwały finansowej o zabezpieczenie w budżecie pół miliona złotych część radnych opuściła salę obrad i… pozostało 8! Aby uchwała mogła być podjęta powinno być 11 (na 21 radnych).
Uchwała nie została podjęta, a sesja została „odroczona” do 21 marca.
Czy szansa budowy chodnika w Warnkowie nie zostanie utracona?

Czy zamiast pieszo-jezdni w Kulicach i remontu ul. S. Żeromskiego powstanie chodnik do Warnkowa?

Niektórzy twierdzą, że chodnik do Warnkowa byłby budowany kosztem pieszo-jezdni w Kulicach i remontu ul. S. Żeromskiego i dlatego radni tak DZIWNIE(!) walczą.

kulice-chodnik

Tymczasem, 05 marca 2018 roku Starosta Goleniowski, Tomasz Kulinicz podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: “Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogim powiatowej nr 4305Z w miejscowości Kulice”. Podczas spotkania z wykonawcą starosta apelował do projektanta o jak najszybsze wykonanie dokumentacji, co umożliwiłoby rozpoczęcie budowy ciągu pieszo-rowerowego jeszcze w roku 2018.

Jak będzie?

Jaka będzie decyzja nowogardzkich radnych 21 marca?

http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/teraz-pilka-lezy-po-stronie-starosty/ Chodnik w Kulicach miał zostać wykonany już w latach 2013/14! Niestety, minęło sporo czasu bez oczekiwanego efektu. Dziś w budżecie gminy Nowogard jest uchwalone 500 tys. zł na ten cel. 10 stycznia br. burmistrz stwierdził, że ma nadzieję na to, że mieszkańcy Kulic będą mieli chodnik – ciąg pieszo-rowerowy nie na półce, tylko w tym roku wykonany i oddany do użytku. (…) Wykonawcą chodnika jest pow. goleniowski.

Czy jest możliwe, aby był wilk syty i owca cała?

avatar

RJZ

Redaktor