Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków

05 listopada 2019 r., burmistrz Nowogardu, Robert Czapla podpisał pierwsze dwie umowy na dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków.

Pracownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska, Agnieszka Warkalewicz poinformowała, że w ramach programu Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków wpłynęło 26 wniosków. 2 zostały odrzucone z uwagi na nie spełnianie podstawowych kryteriów.
Burmistrz pogratulował pierwszym, którzy złożyli wnioski i już korzystają z dofinansowania oraz zachęcił do propagowania programu wszędzie tam, gdzie taki sposób oczyszczania ścieków może być zastosowany.
Dobry początek już nastąpił – od Krasnołęki i Długołęki, gdzie nie ma i najprawdopodobniej szybko nie będzie kanalizacji.

P1360744 P1360745 P1360746 P1360747

Program został oficjalnie ogłoszony przez burmistrza na na spotkaniu z przedstawicielami mediów miejscowych i regionalnych, które odbyło się 08 sierpnia br.
Regulamin oraz wnioski dostępne są w sekretariacie Urzędu Miejskiego pokój nr 5, w Wydziale Gospodarki Komunalnej Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska, plac Wolności 5, pok. 107-108 oraz na stronie urzędu w zakładce przydomowe oczyszczalnie ścieków.

http://www.nowogard.pl/aktualnosci/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow

 

avatar

RJZ

Redaktor