Duża liczba nowych przypadków, ale to nie koniec… Jaki rekord nas czeka i kiedy?

 W sobotę odnotowaliśmy najwyższy dobowy bilans przypadków zakażenia SARS-CoV-2 od początku epidemii w Polsce.

(…)

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w soboty i niedziele z reguły przeprowadza się mniej testów (20 tys. do 22 tys. Dla porównania w piątek wykonano 32,6 tys. testów, a w czwartek – 28,6 tys.

Dr Tomasz Ozorowski, mikrobiolog, szef Szpitalnego Zespołu ds. kontroli zakażeń w Poznaniu, nie ma wątpliwości, że najbliższe dni przyniosą kolejne wzrosty zachorowań, a efekty podjętych przez rząd działań będzie widać po co najmniej tygodniu. Jak tłumaczy, na tym etapie konieczne są bardziej radykalne działania rządu.

Ekspert wypomina MZ brak skutecznego egzekwowania funkcjonujących zaleceń, takich jak noszenie maseczek, zachowanie dystansu i higiena rąk. Jego zdaniem powinniśmy pójść wzorem innych państw, w których również wprowadzane są lokalnie lockdowny, przy mniejszej liczbie zakażeń i z zastosowaniem dużo bardziej restrykcyjnych zasad.

20200628_122418

(…)

Dr Ozorowski: w tym tygodniu może czekać nas rekord, bo “czerwone strefy” to za mało.

Ekspert ostrzega resort zdrowia, że za chwilę sytuacja może się wymknąć spod kontroli. Bez restrykcyjnych działań możemy obserwować kolejne wzrosty zachorowań.

Więcej… https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-duza-liczba-nowych-przypadkow-czy-w-tym-tygodniu-bedzie-rekord?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=Abc-push

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski stwierdził dziś, że zwiększyła się u nas transmisja pozioma.

- To zarażanie się człowieka od człowieka zwiększyło się, jeszcze nie w sposób dramatyczny, ale jednak - mówił Szumowski.

Jak zaznacza szef resortu zdrowia, wpływ na to miała przede wszystkim “beztroska ludzi”, brak maseczek oraz duże imprezy rodzinne, w tym wesela.

https://pomorska.pl/czerwona-strefa-koronawirusa-w-calej-polsce-minister-zdrowia-ostrzega-wroca-obostrzenia-na-caly-kraj-1108/ar/c1-15121815?utm_campaign=czerwona-strefa-koronawirusa-w-calej-polsce-minister-zdrowia-ostrzega-wroca-obostrzenia-na-caly-kraj&utm_content=zdrowie&utm_medium=gazeta-pomorska&utm_source=facebook.com

 

avatar

RJZ

Redaktor