Dziś 680 nowych zakażeń – to dobowy rekord

 Raport minuta po minucie, wtorek 4 sierpnia 2020. W wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych zakażeniach koronawirusem. To dobowy rekord.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 48 149. Zmarło 1 738 zakażonych. Rząd przypomina o obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach, służby mają prowadzić intensywne kontrole. Zakażonych koronawirusem jest trzech senatorów.

Więcej…

 ***

 „Nie 500 czy 600 – jak wynika z oficjalnych danych – a nawet 5 tysięcy zakażonych koronawirusem przybywa każdego dnia w Polsce. Takie liczby podaje prof. Egbert Piasecki z wrocławskiego Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk. Czy w związku z tym w Polsce należy powrócić do części restrykcji związanych z epidemią? – Trzeba zacząć od egzekwowania tych, które już są – odpowiada Piasecki.

Oficjalna dzienna liczba ujawnionych przypadków koronawirusa od ponad tygodnia przekracza 500 w nawet 600. To rekordowe wyniki, jakie nie były notowane w marcu czy kwietniu kiedy obowiązywały najsurowsze sanitarne zakazy.
- Eksperci uważają, że liczba naprawdę zakażonych jest 5 albo 10 razy większa od tej z oficjalnych statystyk – mówi prof. Egbert Piasecki.”

 Więcej…

 

 

 

avatar

RJZ

Redaktor