EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMi – spotkanie z nowogardzkimi klasami maturalnymi

18 października 2021 r., rzecznik goleniowskiej jednostki Policji mł. asp. Anna Dygas oraz specjalista ds. nieletnich i patologii Komisariatu Policji w Nowogardzie asp. sztab. Damian Denisiewicz, w ramach obchodów Europejskiego Dnia przeciwko handlu ludźmi, spotkali się z uczniami nowogardzkich klas maturalnych.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie mł.asp. Anna Dygas i specjalista ds. nieletnich i patologii Komisariatu Policji w Nowogardzie asp. sztab. Damian Denisiewicz spotkali się z klasami maturalnymi Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. popr. E . Gierczak w Nowogardzie oraz Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Nowogardzie, po to, by porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z handlu ludźmi.

Schowek01

Spotkanie miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami. Problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego, najskuteczniejszą profilaktyką jest wiedza.

Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się m.in. czym jest handel ludźmi, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przed wyjazdem za granicę, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi.

Mł. asp. Anna Dygas

Źródło: https://goleniow.policja.gov.pl/zgl/aktual/aktu/43496,18-Pazdziernika-2021-r-Europejski-Dzien-przeciwko-handlu-ludzmi-spotkanie-z-nowo.html

avatar

RJZ

Redaktor