HARMONOGRAM POKAZÓW 22. LATA Z MUZAMI (c.d.)

plakatlzm

CZWARTEK, 19 LIPCA 2018

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł

10:00 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW

Na seans zaprasza Liga Superbohaterów

KONKURS | Kino Orzeł

13:00 KONKURS FILMOWA MŁODA POLSKA. BLOK 3 (70 minut)

Córka”, reż. Mara Tamkovich, Warszawska Szkoła Filmowa, 2018, 25 min

Odbicie”, reż. Emilia Zielonka, Studio Munka-SFP, 2018, 30 min

Kobieta budzi się rano”, reż. Olga Chajdas, Wild Mouse Production, 2017, 15 min

KONKURS | Kino Orzeł

15:30 KONKURS FILMOWA MŁODA POLSKA. BLOK 4 (80 minut)

Sweet Home Czyżewo”, reż. Jakub Radej, Wydział Radia i Telewizji UŚ, 2017, 28 min

Relax”, reż. Agnieszka Elbanowska, Studio Munka-SFP, 2018, 26 min

1410”, reż Damian Kocur, Gigant Films, 2018, 26 min

NAJLEPSZE FILMY SEZONU | Kino Orzeł

18:30 Z MIASTA ŁODZI (Polska 1969, 17 minut)

REŻYSERIA: Krzysztof Kieślowski

Impresje z miasta w którym dominuje przemysł włókienniczy. Optymistyczny komentarz, a w obrazie – rozsypujące się budynki.

ZWIERZĘTA (Szwajcaria/Polska/Austria 2017, 94 minuty) POKAZ PRZEDPREMIEROWY

REŻYSERIA: Greg Zgliński OBSADA: Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri

Młoda kobieta, Andrea, rzuca się z okna trzeciego piętra kamienicy w Wiedniu. Trochę wcześniej, w tej samej kamienicy mieszka para: Nick, zawodowy kucharz, i Anna, autorka książek dla dzieci. Anna myśli, że Nick ma romans z Andreą, jednak kobieta zamierza uratować swój związek. W tym celu wybierają się we dwoje do Szwajcarii. Na wiejskiej drodze potrącają samochodem owcę, co zapoczątkowuje serię dziwnych i niepokojących wydarzeń. Pod nieobecność Nicka i Anny ich mieszkaniem zajmuje się Mischa, doktorantka na Wydziale Sztuk Pięknych. Anna uważa, że Mischa wygląda jak Andrea i twierdzi, że widziała ją w Lozannie. Wkrótce różne poziomy rzeczywistości zaczynają się na siebie nakładać, granice zacierać. Anna zastanawia się, czy nie wariuje…

PO SEANSIE SPOTKANIE Z AUTOREM ZDJĘĆ DO FILMÓW PIOTREM JAXĄ

KINO W PLENERZE | Plac Wolności

22:00 KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM (Polska 2014, 90 minut)

REŻYSERIA: Jakub Nieścierow OBSADA: Zbigniew Zamachowski, Marcin Korcz, Arkadiusz Jakubik

Śledczy Wierzbowski (Ireneusz Czop), samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry’ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia (Arkadiusz Jakubik), chorobliwie przesądnego specjalisty od papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet, któremu nikt nie wróży powodzenia, szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana (Zbigniew Zamachowski), który pechowo zastrzelił niewierną żonę (Iza Kuna) i jej kochanka (Leszek Lichota). Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać.

PIĄTEK, 20 LIPCA 2018

10:00 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW

Po seansie zapraszamy na AKTYWNE WARSZTATY Z LIGĄ SUPERBOHATERÓW | Plac Wolności

12:00 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE „Jeden dzień z życia festiwalu”

Warsztaty sztuki fotograficznej pod kierunkiem Piotra Jaxy.

NAJLEPSZE FILMY SEZONU | Kino Orzeł

FILM LAUREATÓW LAURU CISOWEGO 2018

13:00 PAPUSZA (Polska 2013, 134 minut)

REŻYSERIA: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze OBSADA: Jowita Budnik, Zbigniew Waleryś, Antoni Pawlicki

“Papusza” to niezwykła historia wyjątkowej kobiety, Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała i wydała swoje wiersze. To również opowieść o przyjaźni trzech wielkich poetów: Jerzego Ficowskiego, Papuszy i Juliana Tuwima. Żyjący przez dwa lata w taborze Dionizego Wajsa, zafascynowany kulturą cygańską, początkujący poeta Ficowski, uczy się języka i odkrywa talent Papuszy, a potem walczy o wydanie jej wierszy. Sukces nie byłby jednak możliwy bez wsparcia i pomocy Juliana Tuwima, który zachwycony talentem Papuszy, doprowadził do publikacji jej wierszy w języku polskim.

PO SEANSIE SPOTKANIE Z REŻYSER JOANNĄ KOS-KRAUZE I AKTORKĄ JOWITĄ BUDNIK

18:00 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU | Kino Orzeł

Wręczenie HONOROWEGO LAURU CISOWEGO za reżyserskie osiągnięcia dla JOANNY KOS-KRAUZE I KRZYSZTOFA KRAUZE

Monodram SUPERMENKA z udziałem Jowity Budnik

Kilkadziesiąt minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik. „Supermenka”, to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.

20:00 INAUGURACJA FESTIWALU | Scena przy NDK

Koncert zespołu MACIEJ MIECZNIKOWSKI & LESZCZE

Seans filmu z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego: WIELKA MAJÓWKA (Polska 1981, 86 minut)

REŻYSERIA: Krzysztof Rogulski OBSADA: Jan Piechociński, Zbigniew Zamachowski

Kilkunastoletni Rysiek, przebywający w zakładzie opiekuńczym, po raz kolejny ucieka zeń do domu z nadzieją, że tym razem będzie mógł tam pozostać. Niestety, ojciec – niezdolny po śmierci żony sam utrzymywać syna – nakazuje mu powrót do zakładu. Jednak chłopiec wybiera wolność. Wkrótce głodny, bez pieniędzy włamuje się do pewnej willi, by pod nieobecność właścicieli skorzystać z ich spiżarni. W lodówce obok żywności znajduje plastikową torbę pełną banknotów. Teraz już bez przeszkód może pojechać do Warszawy. Zagubiony na Dworcu Centralnym spotyka o kilka lat starszego Julka, drobnego hochsztaplera, przedstawiającego się jako urlopowany marynarz, który – wcale nie bezinteresownie – postanawia dopomóc uciekinierowi w załatwieniu noclegu.

SOBOTA, 21 LIPCA 2018

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł

9:30 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW

Po seansie zapraszamy na AKTYWNE WARSZTATY Z LIGĄ SUPERBOHATERÓW | Plac Wolności

11:00 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE „Jeden dzień z życia festiwalu”

Warsztaty sztuki fotograficznej pod kierunkiem Piotra Jaxy.

SPOTKANIE Z FILMEM| Kino Orzeł

12:00 OKNA, OKNA (Polska 2018, 62 minut) POKAZ PRZEDPREMIEROWY!

REŻYSERIA: Wojciech Solarz OBSADA: Wojciech Solarz, Robert Jarociński, Anna Smołowik

Wojtek, który całymi dniami przesiaduje na leśnej ambonie i razem z leśniczym tropi głuszce plądrujące okoliczne wioski i miasteczka, pewnego wieczoru wraca polami z pracy i natyka się na dziwne zjawisko. W oddali porusza się dom. A właściwie jedno zapalone okno. Kiedy wraca wieczorem dnia następnego, sytuacja się powtarza. Następnego również. I następnego. Poza tym z dnia na dzień okien ukazuje się coraz więcej. I więcej. I jadą. Oszołomiony Wojtek próbuje rozwiązać poetycko-abstrakcyjną zagadkę.

PO SEANSIE ROZMOWA Z REŻYSEREM I ODTWÓRCĄ GŁÓWNEJ ROLI WOJTKIEM SOLARZEM

SPOTKANIE Z FILMEM| Kino Orzeł

FILM LAUREATÓW LAURU CISOWEGO 2018

Seans poprzedzi odsłonięcie specjalnej tablicy upamiętniającej przyznanie nagrody.

14:30 PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI (Polska 2017, 113 minuty)

REŻYSERIA: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze OBSADA: Jowita Budnik, Eliane Umuhire

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Jest rok 1994. Po tym jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik), polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi, Claudine. Anna pomaga ocalonej uciec do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Po kilku latach Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z ODTWÓRCZYNIĄ GŁÓWNEJ ROLI JOWITĄ BUDNIK

17:00 Koncert TRIO LUIGI PAGANO | Scena przy NDK

SPOTKANIE Z FILMEM| Kino Orzeł

18:00 ATAK PANIKI (Polska 2017, 99 minut)

REŻYSERIA: Paweł Maślona OBSADA: Dorota Segda, Artur Żmijewski, Aleksandra Pisula

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

PO SEANSIE PLANOWANE JEST SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMU

WERNISAŻ WYSTAW UCZESTNIKÓW 21. PLENERU MALARSKIEGO I WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH ARTERIA | Foyer Nowogardzkiego Domu Kultury

21:00 Koncert ETNA KONTRABANDE | Scena przy NDK

22:15 Widowisko plenerowe KOROWÓD TAŃCA | Plac Wolności

Seans filmu z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego: ZMRUŻ OCZY (Polska 2003, 86 minut) | Scena przy NDK

REŻYSERIA: Andrzej Jakimowski OBSADA: Zbigniew Zamachowski, Andrzej Chyra, Olga Prószyńska

Po ucieczce z domu, dziesięcioletnia dziewczynka (Ola Prószyńska) szuka schronienia u swego byłego nauczyciela (Zbigniew Zamachowski), człowieka doświadczonego życiowo, obecnie stróża na opustoszałej farmie rolnej. Na przekór swym bogatym rodzicom (Małgorzta Foremniak, Andrzej Chyra), którzy usiłują sprowadzić ją do domu, mała zadomawia się na odludziu. On potrafi otworzyć ją na wartości, obce trywialnemu materializmowi rodziców, ona z satysfakcją piętnuje jego dziwactwa. Zniecierpliwieni rodzice próbują namówić zbuntowane dziecko do powrotu. Nowy opiekun nie zatrzymuje dziewczynki, pozwala dokonać jej wyboru. Ich wyjątkowa relacja będzie ważnym doświadczeniem również dla jej rodziców i nielicznych przyjaciół mędrca-dziwaka.

NIEDZIELA, 22 LIPCA 2018

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł

9:30 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW

Po seansie zapraszamy na AKTYWNE WARSZTATY Z LIGĄ SUPERBOHATERÓW | Plac Wolności

NAJLEPSZE FILMY SEZONU | Kino Orzeł

12:00 CICHA NOC (Polska 2017, 100 minut)

REŻYSERIA: Piotr Domalewski OBSADA: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Jowita Budnik

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z REŻYSEREM FILMU PIOTREM DOMALEWSKIM

SPOTKANIE Z GWIAZDĄ | Kino Orzeł

15:30 ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI: ARTYSTA PRAWDZIWY

Otwarte specjalne spotkanie z wybitną osobowością artystyczną, aktorem kinowym i telewizyjnym, utalentowanym muzycznie artystą wszechstronnym. Ze Zbigniewem Zamachowskim porozmawiamy o jego aktorskiej i muzycznej karierze, o życiu w blasku fleszy, marzeniach i planach na przyszłość.

17:00 WIDOWISKO PLENEROWE uczestników warsztatów artystycznych ARTeria | Scena przy NDK

18:00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU | Kino Orzeł

Recital ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO „Nie tylko o miłości”

W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza, Jaromira Nohavicy, Krzesimira Dębskiego, Jerzego Satanowskiego, Edwarda Stachury, Piotra Bukartyka i wielu innych.

Podsumowanie warsztatów fotograficznych „Jeden dzień z życia festiwalu”

Filmowa Kronika Festiwalowa od Ligi Superbohaterów

Finał konkursu Filmowa Młoda Polska

20:00 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU | Scena przy NDK

Występ kabaretu CIACH | Scena przy NDK

Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego.

ORGANIZATORAMI WYDARZENIA SĄ: BURMISTRZ NOWOGARDU ORAZ NOWOGARDZKI DOM KULTURY

  • organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

  • fotografie wykonane podczas wydarzenia zostaną wykorzystane na stronie internetowej i w serwisach społecznościowych organizatora

  • poza galą otwarcia i zamknięcia wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu „Lato z Muzami” jest wolny

 

avatar

RJZ

Redaktor