I Maraton MTB wokół jeziora Nowogardzkiego – Memoriał Artura Komisarka i Pawła Zugaja

17 sierpnia 2014 r., odbył się I Maraton Rowerowy wokół jeziora Nowogardzkiego. Trasa maratonu prowadziła od placu Szarych Szeregów, ul. Promenady, alejkami i krętymi ścieżkami w Sarnim Lesie, dróżkami i ścieżkami polnymi (o zróżnicowanej nawierzchni gruntowej), prowadzącymi do drogi rowerowej. Dalej drogą rowerową o nawierzchni asfaltowej i po skręceniu w lewo, drogą polną z kamieniami i płytami YOMBO oraz ścieżkami wędkarzy i alejkami wzdłuż brzegu jeziora – koło ogródków działkowych i ul. Zieloną do placu Szarych Szeregów. Cała trasa była dokładnie oznaczona i zabezpieczona przez Ochotniczą Straż Pożarną, Policję i wolontariuszy. Wg organizatorów, jedno okrążenie miało ok 8,1 km.

Uczestnicy maratonu mieli do przejechania 2 lub 4 okrążenia w zależności od kategorii. W maratonie wzięło udział 230 rowerzystów podzielonych na kategorie kobiece (6) i męskie (7). Jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy – Dariusz Baranowski, był gościem specjalnym memoriału.

Dla wielu uczestników wielkim zaskoczeniem były nagrody: motocykl Junak, rowery, rower z silnikiem spalinowym, sprzęt elektroniczny, elementy wyposażenia roweru i rowerzysty. Przyjezdni rowerzyści z Zielonej Góry, Warszawy, Koszalina mówili, że dla nich I Maraton MTB wokół jeziora Nowogardzkiego – Memoriału Artura Komisarka i Pawła Zugaja był ważny nie z powodu nagród. „Chcieliśmy pojechać tu i wziąć udział w tym memoriale – dla tych dwóch chłopaków, tzn. dla Artura i Pawła, których pamięć została uczczona także minutą ciszą podczas otwarcia memoriału. (…) Dla nas najważniejszy był udział w tej imprezie i dojechanie do mety.”

Kolejny maraton wokół jeziora Nowogardzkiego odbędzie się za rok.

Do zobaczenia na szlakach.

avatar

RJZ

Redaktor