Igor w ogólnopolskim Superfinale

Igor Siupik z kl.IIC II Liceum Ogólnokształcącego zajął I miejsce w rozgrywkach regionalnych ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język” w kategorii: język angielski.

11 kwietnia br. w Poznaniu będzie jedną z siedmiu osób z całej Polski biorących udział w Superfinale.

Również w finale dzielnie walczyły Ala Adamczyk, Kinga Nowak i Zosia Sawicka z IIB oraz Nikol Brążkowska z kl.IB
Konkurs ten jest organizowany przez sieć Wyższych Szkół Bankowych. Ze względu na bardzo ciekawą formułę, nasi uczniowie już tradycyjnie biorą w nim udział i corocznie odnoszą sukcesy. Zawody składają się z IV etapów. Etap pierwszy odbywa się w formie internetowego testu z wybranego języka przeprowadzanego na platformie www.pokaznamjezyk.pl, który kwalifikuje do dalszych trzech etapów konkursu rozgrywanych w wybranych Wyższych Szkołach Bankowych. II etap, też w postaci testu, jest rozgrywany w Szczecinie. Również tam, w wyniku kwalifikacji, 5 najlepszych osób bierze udział w otwartej debacie prowadzonej w języku angielskim. Ze względu na to, że ONZ ogłosiło rok 2014 – Rokiem Rodziny, tematem przewodnim obecnej, XIV edycji konkursu jest „Rodzina – tradycja czy nowe wartości?” W finale uczniowie w debacie panelowej, mieli do wyboru takie tematy jak:

1. Czy wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich stanowiłoby zagrożenie dla tradycyjnego modelu rodziny? 2. Przyjaźń na facebook’u: to tylko złudzenie? 3. Tradycje rodzinne – czy są trwałe i niepowtarzalne?

W Superfinale, Igor w debacie moderowanej, będzie musiał dyskutować na następujące tematy.

1. Jak przeciwdziałać negatywnym tendencjom demograficznym w Polsce? 2. Czy rodziny wielopokoleniowe mają szansę ponownie zyskać na znaczeniu w społeczeństwie polskim?

Każdy z 7 uczestników po części dyskusyjnej poproszony będzie o wygłoszenie w języku angielskim 3 minutowego oświadczenia, które również jest częścią konkurencji.

Igor – trzymamy kciuki.

Igor Siupik

materiał: II LO

avatar

Redakcja