Inauguracja festiwalu “LATO z MUZAMI”

13 lipca w holu Nowogardzkim Domu Kultury o godz. 17. odbyło się otwarcie wystawy gości pleneru. Poza krótkim występem dziecięcego zespołu artystycznego, były powitania i pogawędki w mniejszych i większych grupach znakomitych gości z różnych kręgów. Na sali widowiskowej, po wstępnych zapowiedziach i wyjaśnieniach o innej formule festiwalu, odbył się koncert Wojciecha Brzezińskiego – w towarzystwie trzech wspaniałych instrumentalistów. Wojciech Brzeziński, aktor występujący w latach 1999-2008 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie potraktował swój występ na luzie, co zostało dobrze przyjęte przez widownię.
Następnie była projekcja filmu Doroty Kędzierzawskiej „Pora umierać”. Była to znakomita okazja do pogłębienia wiedzy o aktorstwie Danuty Szaflarskiej.
Oficjalne otwarcie odbyło się dopiero po godz. 20. na scenie plenerowej przy NDK. Przemówił m.in. poseł Stanisław Wziątek życząc w ciepłych słowach, szczególnie nowogardzianom, wszystkiego najlepszego.
Wręczenie statuetki Laura Cisowego, gościowi specjalnemu festiwalu Dorocie Kędzierzawskiej, było sympatycznym akcentem tej części dnia.
Koncert niemieckiego zespołu Takayo był uzupełnieniem wieczoru. Dla wielu słuchaczy była to najważniejsza atrakcja dnia, bo zespół grający w swoisty sposób muzykę popularną ze światowych list przebojów i muzykę klasyczną, zapewnił dobrą zabawę na wysokim poziomie.

avatar

RJZ

Redaktor