Jechali na “podwójnym gazie”

Policjanci z Nowogardu w miniony weekend zatrzymali pięć osób, które wsiadły za kierownicę na podwójnym gazie. U większości z nich, badanie alkomatem wykazało znaczne ilości […]

Policjanci z Nowogardu w miniony weekend zatrzymali pięć osób, które wsiadły za kierownicę na podwójnym gazie. U większości z nich, badanie alkomatem wykazało znaczne ilości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wśród zatrzymanych kierowców, czworo z nich to rowerzyści. Niechlubny rekordzista kierował swoim jednośladem mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. 37-latek został zatrzymany na ul. Nadtorowej. Kolejny pijany rowerzysta wpadł w ręce mundurowych na ul. Wyszyńskiego. Sposób jazdy 48-letniego mężczyzny, nie pozostawił złudzeń co do stanu jego trzeźwości. Badanie alkotestem wykazało 2,2 promila. Niewiele mniej alkoholu w organizmie miał zatrzymany na ul. Wojska Polskiego 41-latek. Jego wynik to 2,1 promila. Czwarty miłośnik dwóch kółek został wyeliminowany z ruchu drogowego na ul. Armii Krajowej. 58-latek „wydmuchał” ponad pół promila alkoholu.

W ręce stróżów prawa z Nowogardu, tym razem na ul. 3 Maja, wpadł 27-letni kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę forda, mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Pomimo licznych apeli i surowych kar, nadal wiele osób wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na „podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. W przypadku pijanych rowerzystów, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu lub grzywnę do 5000 zł.

asp. Julita Filipczuk

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl