Kasa dla bobasa

13 września 2018 r., w nowogardzkim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne o programie pn. „KASA DLA BOBASA”. Program został przygotowany przez burmistrza Nowogardu, Roberta Czaplę wspólnie z kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej, Dorotą Maślaną.

Z chwilą narodzin dziecka rosną wydatki finansowe i powstają nieprzewidywalne różne nowe wydatki. Burmistrz Nowogardu opracował projekt uchwały „KASA DLA BOBASA”, który powinien być przez Radę Miejską zaakceptowany na sesji wrześniowej. Burmistrz ma nadzieję, że RM poprze tę inicjatywę. Tym sposobem będą mogły być zabezpieczone potrzeby nowo narodzonych dzieci.
KASA DLA BOBASA to jednorazowe, nieopodatkowane 600 zł na każde nowo-narodzone dziecko w rodzinie bez względu na dochód, niezależnie od tego, w którym szpitalu noworodek przyjdzie na świat. „Jeśli jego rodzice są mieszkańcami naszej Gminy, otrzymają wsparcie” – powiedział burmistrz.

P1310013 P1310019 P1310028 P1310029

Czy proponowane 600 zł zostanie potraktowane przez rodziców jako pomoc ze strony gminy? Być może, że zostanie to potraktowane jako wyraz uznania i szacunku dla rodziców.

avatar

RJZ

Redaktor