Kino Orzeł zaprasza na film o słynnej JACKIE

Znany i ceniony krytyk filmowy, dyrektor artystyczny Festiwalu „Lato z Muzami”, Krzysztof Spór zaprasza 6 grudnia br., o godz. 18:00 na film prezentowany w ramach cyklu Najlepsze Filmy w Historii Kina.

Film „Jackie”, czyli filmowa opowieść o Pierwszej Damie Ameryki , otrzymał trzy nominacje do tegorocznych Oscarów:

  • najlepsza aktorka pierwszoplanowa,
  • najlepsza muzyka,
  • najlepsze kostiumy.

Film wyreżyserowany przez Pablo Larraina przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa prezydenta widzianego oczami pierwszej damy. W rolę Jackie wcieliła się Natalie Portman, o której krytycy pisali, że urodziła się do tej roli.

jackie

„Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.”

avatar

RJZ

Redaktor