Koronawirus. Piesi, biegacze…

 W Polsce, w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż obowiązują poważne restrykcje. Przede wszystkim trzeba pamiętać o zasłonięciu twarzy (ust i nosa), gdy wychodzimy z domu. 

Nasze bezpieczeństwo jest w rękach współobywateli, którzy będą w 100% robić co i jak należy. Spotykamy nie 1 osobę noszącą maskę pod nosem lub pod brodą więc, możemy mieć pecha i nici z bezpieczeństwa.P1380691

20200504_114336Cząsteczki koronawirusa mogą utrzymywać się za za pieszym kilka metrów a za biegaczem do 10 metrów. Za szybko jadącym rowerzystą nawet 20 metrów – wynika z badań naukowców z KU Leuven w Belgii i TU Eindhoven w Holandii.

“Ludzie, którzy kichają lub kaszlą, rozprzestrzeniają cząsteczki z większą siłą” – tłumaczy prof. Bert Blocken. “Podczas biegu ta chmura unosi się i ląduje na innych” - dodaje.

Naukowiec radzi, by spacerując, zachować od innych co najmniej 4-metrowy odstęp. W przypadku biegania czy wolnej jazdy rowerem dystans ten powinien wynosić 10 metrów.

Więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-rowerzysci-powinni-zachowac-odstep-nawet-20-metr,nId,4430877#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Schowek01

Źródło: https://www.powiat-goleniowski.pl/material,koronawius-w-powiecie-goleniowskim,9182.html

 

avatar

RJZ

Redaktor