Koronawirus. Zmiany w… terminach szczepień

Podczas konferencji prasowej w czwartek, 4 marca, Michał Dworczyk poinformował o zmianach w procedurach szczepień. Powiedział, że zdecydowano o wydłużeniu czasu pomiędzy podawaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki. – Wyniki badań pokazują, że tego rodzaju działanie można przeprowadzić bez uszczerbku dla skuteczności szczepionki – zapewnił.

Nakreślił również harmonogram zapisów, rejestracji oraz szczepień.

  • Do 14 marca zakończy się szczepienie nauczycieli i wykładowców akademickich
  • Od 8 do 21 marca szczepienia osób z grupy zero, które jeszcze nie otrzymały szczepionki
  • Od 10 marca rejestracja na szczepienia dla osób przewlekle chorych
  • Od 15 marca szczepienia osób przewlekle chorych
  • Od 11 marca zapisy na szczepienia osób powyżej 69 lat
  • 11 marca rozpoczną się trzydniowe zapisy dla rocznika 1952
  • Między 18 a 20 marca zapisy roczników 1952-54
  • Od 22 do 24 marca zapisy roczników 1954-56
  • Od 25 do 27 marca rejestracja pacjentów 70 plus”

Schowek02

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,testy-na-covid-19-w-polsce—aktualizacja-,artykul,58274591.html

 

REFLEKSJE

Czy decyzja o wydłużeniu czasu pomiędzy podawaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki nie wynika (przypadkiem) z faktu braku w magazynie szczepionek na DRUGIE szczepienie?

Jeżeli chętni do szczepień medycy, osoby w wieku 70+ i większym które zarejestrowały się w pierwszym dniu oficjalnej rejestracji nie są do tej pory zaszczepieni, to co? Zostali pominięci? Mają znowu rejestrować się? Były ustalone granice dla osób 80+, 70+, 60+! Teraz są inne. LUDZIE łapią się za GŁOWY i pytają „CO SIĘ DZIEJE?”

 

Ile testów na COVID-19 wykonano dziś?

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykonano 62,8 tys. testów na obecność SARS-CoV-2. Wykryto ponad 15 tys. przypadków infekcji.

Czyli należy rozumieć, że gdyby było wykonane 60 tys. testów tydzień temu i dwa tygodnie temu to liczba zakażonych byłaby analogiczna? Jeżeli tak, to nie można mówić o TRZECIEJ FALI pandemii! Liczba zakażeń jest w przybliżeniu stała, tylko liczba testów jest ciągle inna. (Wprost-proporcjonalna zależność liczby zakażeń do liczby wykonanych testów. Innymi słowy 25 % przetestowanych jest zakażonych. Np. 20 tys. testów i… w tym: 5 tys. osób zainfekowanych. A więc, faktycznie jest więcej zakażeń niż wynika to z oficjalnych informacji!

Wciąż wielu seniorów w tzw. podeszłym wieku czeka na swoją kolej, bo mają wyznaczony termin „od marca do grudnia” lub przełożony… Teraz znowu będą zmiany terminów?

Jeżeli można to podsumować, to tylko tak:

Są ograniczenia, nadzieja w szczepieniach.

Ale są problemy. Jak do nich dotrzemy?”

 

avatar

RJZ

Redaktor