Książka ma głos

Czytanie w dzisiajeszych czasach nie wydaje się być niczym nadzwyczajnym. Wielu z nas z pewnością śmiało powie: „żadna sztuka”- to tylko splot kilku słów, zdań wypowiedzianych na głos. Czy tak jest na pewno?

15 listopada, w nowogardzkiej bibliotece, uczniowie kl. VII ze SP nr 2 wzięli udział w warsztatach pt. „Książka ma głos”, których celem jest kształtowanie umiejętności głośnego czytania ze zrozumieniem oraz właściwej interpretacji i dykcji.

Warsztaty poprowadził mistrz słowa – pan Stanisław Heropolitański, znany lektor radiowy i telewizyjny, dziennikarz, a obecnie pracownik Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Na spotakniu pan Stanisław przekazał uczniom swoją wiedzę oraz cenne wskazówki dotyczące sztuki czytania: jak dbać o głos? jak właściowie oddychać? jak czytać ze zrozumieniem? jak czytać, aby nas słuchano? jak walczyć z tremą?

Podczas warsztatów uczniowie mogli spróbować swoich sił w roli lektora w stworzonym przez pana Heropolitańskiego „studiu nagrań”. Pan Stanisław analizował nagrany głos i udzielał profesojanlnych porad.

Książka ma głos

Warsztaty polecamy każdemu małemu i dużemu ;), chętnemu doskonalić głośne czytanie.

Krystyna Rocławska-Gołębiowska
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Czytelnia dla Dorosłych
Tel.: (91) 39 26 261 (wew. 38)

 

avatar

RJZ

Redaktor