Listopadowe spotkania w bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie było dużo różnych imprez związanych ze zdrowiem.

23.11.2017 r. odbyło się spotkanie z psycholog Haliną Jankowską na temat zaburzeń w odżywianiu.
Pani Halina w swoim wykładzie przedstawiła przyczyny anoreksji i bulimii. Przestrzegała przed konsekwencjami tych strasznych chorób o podłożu psychicznym.

Przez cały tydzień (20.11 – 24.11) gościem w Bibliotece był Pan Tytus Gudzowski.
Prowadził on warsztaty dla młodzieży pt. „Pułapki umysłu. Kiedy czarne jest białe czyli rzecz o tolerancji” i kurs antynikotynowy pt. „Rzuć palenie w 5 dni”.
Promocja i nagłaśnianie problemu tolerancji może dawać nadzieję, że w młodych ludziach będzie więcej empatii i tolerancji w stosunku do innych oraz, że będzie ona potrafiła „pięknie się różnić”. W warsztatach dla młodzieży wzięło udział 5 klas (łącznie 131 osób).
Kurs antynikotynowy to szczególna forma pomocy dla palaczy, którzy chcą… zaprzestać palenia. Na kursie obecni byli m.in. osadzeni w Zakładzie Karnym w Nowogardzie, którzy wyrazili chęć uczestniczenia w tym projekcie. W kursie wzięło udział 25 osób.
Uczestnicy warsztatów dziękują p. Tytusowi Gudzowskiemu za tak niezwykłe wykłady i mają nadzieję spotkać się ponownie w przyszłym roku.

25 listopada 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Promocja zdrowia psychicznego” Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź”.
Po wykładzie lekarza psychiatry M. Jabłońskiego pt.: Co wiemy o depresji? Mariusz Krówka recytował swoje wiersze a Olga Anozi zaprezentowała swoje możliwości głosowe.
Następnie odbył się kolejny wykład psychologa J. Piekarskiego zatytułowany „Dziecko grzeczne – funkcjonowanie dziecka z zaburzeniami zachowania w życiu społecznym”.
Na zakończenie, przy kawie, herbacie i smakołykach uczestnicy spotkań podziwiali prace członków stowarzyszenia „Więź”: Liliany Chudzik i Małgorzaty Krawczyk. Później znowu zaprezentowali się Mariusz Krówka i Olga Anozi. Było także śpiewanie… karaoke.

Halina Jankowska Halina Jankowska2 Kurs antynikotynowy-1 Kurs antynikotynowy-2 Pułapki umysłu2 Pułapki umysłu3 zdrowie_psychiczne

 

received_1661720833849899 received_1661720840516565

Więcej takich spotkań!

avatar

RJZ

Redaktor