Muszkieterowie promują honorowe krwiodawstwo w Nowogardzie

muszkieterowie22 maja, w ramach kampanii Grupy Muszkieterów oraz Polskiego Czerwonego Krzyża „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Nowogardu będą mogli wziąć udział w akcji edukacyjnej promującej honorowe krwiodawstwo. Muszkieterowie zapraszają wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę na temat honorowego krwiodawstwa oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Już po raz szósty Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, organizuje akcję honorowego krwiodawstwa, w ramach której prowadzone będą zbiórki krwi oraz kampanie edukacyjne. Tegoroczna edycja „Zbieramy krew dla Polski” rozpoczęła się 8 maja i potrwa do 26 września. Krew będzie można oddać w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawiać się będą na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché w 128 miejscowościach w całej Polsce. Z kolei w 24 miastach, w tym w Nowogardzie, zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

Kampania edukacyjna w Nowogardzie zostanie przeprowadzona 22 maja w godz. 9:00-17:00 na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Rzeszowskiego 4.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji edukacyjnej, będą mogli uzyskać bliższe informacje oraz otrzymać materiały dotyczące honorowego krwiodawstwa. Muszkieterowie i PCK przygotowali dla mieszkańców Nowogardu również dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyć akcji, w tym konkursy plastyczne, quiz wiedzy o honorowym krwiodawstwie oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl