NADMIERNA PRĘDKOŚĆ i…

„Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Zatrzymany do kontroli na terenie Nowogardu 62-latek, jechał z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h.

W minioną sobotę (09.11.2019 r.) około godz. 15:00 na ul. Poniatowskiego w Nowogardzie mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Toyota, którego kierujący jechał z prędkością 104 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 54 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 62-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego.

Schowek01

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, skutkiem wykroczenia, jakie popełnił mężczyzna, było odebranie mu prawa jazdy. Ponadto na kierującego funkcjonariusze nałożyli grzywnę w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych.
Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo.”

Źródło: http://goleniow.policja.gov.pl/zgl/aktual/aktu/29675,Nadmierna-predkosc-przyczyna-zatrzymania-prawa-jazdy.html

 

avatar

RJZ

Redaktor