Najwyższy wynik od początku pandemii w Polsce

 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia.

W ciągu doby wykonano ponad 29,6 tys. testów na #koronawirusMamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (285), mazowieckiego (268), pomorskiego (180), kujawsko-pomorskiego (179), wielkopolskiego (173), śląskiego (148), łódzkiego (117), podkarpackiego (107), warmińsko-mazurskiego (102), lubelskiego (98), dolnośląskiego (96), podlaskiego (64), zachodniopomorskiego (58), świętokrzyskiego (43), lubuskiego (28), opolskiego (21) – podał resort zdrowia w czwartek.

Schowek01

Źródło: https://koronawirusunas.pl/

W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM

Schowek02 Schowek03 Schowek04

Źródło: http://wsse.szczecin.pl/

Dlaczego powiat goleniowski nie informuje o sytuacji związanej z koronawirusem?

Ostatnia informacja na www. https://www.powiat-goleniowski.pl/ -raport z dnia 13 lipca 2020 r. niczego dziś nie wyjaśnia!

goleniowski

Czy władzom powiatu nie zależy na rzetelnym informowaniu i oddziaływaniu na świadomość ludzi. Czyżby zrezygnowano tam z profilaktycznych oddziaływań? Co po takiej informacji dotyczącej kraju i województw zamieszczanej na www.koronawirus.pl, skoro nie wiemy jaka jest sytuacja w powiecie i gminach?” – pytają internauci poszukujący potwierdzenia tego o czym słyszą np. w Nowogardzie.

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Często myj ręce wodą i mydłem (co najmniej 30 sekund), zawsze po wyjściu z łazienki, przed posiłkiem, po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu.

  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Bardzo pomocne w tym celu jest noszenie maseczki. Maseczka pomaga hamowaniu rozprzestrzeniania się choroby – są osoby, które mogą nie wiedzieć, że są zakażone (a nawet nie mieć objawów), a zarażać.

  • Czyść i dezynfekuj często dotykane przedmioty i powierzchnie za pomocą sprayu lub ściereczki.

  • Niepotrzebnie nie wychodź z domu. Większość zakupów możesz robić przez Internet.

  • Zostań w domu, kiedy jesteś chory i osłabiony.

  • Gdy kaszlesz lub kichasz, zasłoń twarz chusteczką, a następnie wyrzuć ją do śmieci. Gdynie masz chusteczki, zasłoń usta łokciem.

  • Unikaj bliskiego kontaktu z chorymi na koronawirusa.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na powikłania spowodowane zarażeniem SARS-Cov-2 i rozwinięcie ciężkiej postaci choroby, co może doprowadzić nawet do zgonu, są osoby starsze oraz te z obniżoną odpornością, szczególnie takie którym towarzyszą inne choroby, a w szczególności te przewlekłe.

 

avatar

RJZ

Redaktor