Nie daj się oszukać na koronawirusa! 

 Dzwonił do Ciebie pracownik sanepidu, lekarz, policjant… prosząc o pieniądze na leczenie bliskich, którzy ciężko zachorowali na koronawirusa? Uważaj! To oszust! Pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom a sprawę zgłoś na Policję.

W ostatnim czasie na terenie całego kraju odnotowano wiele prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw.”koronawirusa”. Cała metoda oszusta polega na tym, że dzwoni on najczęściej do osób starszych i informuje, że jest funkcjonariuszem służb państwowych i kontaktuje się w sprawie osoby najbliższej. Oszust informuje seniora, że syn, wnuk czy też siostrzeniec zachorował na koronawirusa, znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu a jedyną szansą na przeżycie jest drogi lek lub szczepionka. Niekiedy w trakcie rozmowy telefonicznej jedne z oszustów symuluje płacz krzyk i prośby o pomoc.

Schowek01Niestety, bardzo często seniorzy kierując się „dobrym sercem” i troską o najbliższych przekazują oszustowi całe swoje oszczędności. I tak oto padają ofiarami oszustwa na koronawirusa.

(…)

 

 

 

 

 

Więcej… https://goleniow.policja.gov.pl/zgl/aktual/aktu/36641,Nie-daj-sie-oszukac-Na-Koronawirusa.html

 

avatar

RJZ

Redaktor