Nietrzeźwi rowerzyści

O tym, że nietrzeźwy rowerzysta na drodze to śmierć na kółkach nie trzeba nikogo przekonywać. Cyklista wybierający się na przejażdżkę „po piwko” to realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli i akacji profilaktycznych nadal wielu rowerzystów wykazuję się brakiem wyobraźni i wsiada na rower po spożyciu alkoholu.

215-93100_m

Mundurowi z goleniowskiej drogówki, mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchów drogowego wzięli pod lupę rowerzystów poruszających się na drogach powiatu goleniowskiego. Policjanci podczas dwóch pierwszych kontroli drogowych w miejscowości Modrzewie ujawnili dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy cyklista na przejażdżkę rowerem wybrał się z promilem alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie 56-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego otrzymał 500 złoty mandatu karnego kredytowanego.

(…)

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak innych kierujących.

Pamiętać należy, że rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy rowerzysta często jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z jednośladem kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię.

 mł.asp. Anna Dygas

Więcej na: https://goleniow.policja.gov.pl/zgl/aktual/aktu/36218,Nietrzezwi-rowerzysci-wyeliminowani-z-ruchu-przez-goleniowska-drogowke.html

 

 

 

avatar

RJZ

Redaktor