Nowogardzcy policjanci pomogli…

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogardzie po raz kolejny pomogli osobie, której życie było zagrożone. Tym razem przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono 56-letniego mieszkańca powiatu tureckiego z podejrzeniem ataku padaczki. Dzięki sprawnej akcji mundurowych, żona chorego szybko i bezpiecznie dojechała do szpitala.

Schowek01

W ubiegły wtorek (15.09.2020 r.) przed godziną 12:00, patrolujących drogę wojewódzką nr 106 policjantów zatrzymała roztrzęsiona kobieta, która poprosiła o pomoc w dotarciu do najbliższego szpitala. 55-letnia mieszkanka powiatu tureckiego w trakcie podróży samochodem zauważyła, że jadący z nią mąż nagle dostał drgawek. Policjanci widząc duże natężenie ruchu na drodze, nie zastanawiali się ani chwili, poinformowali dyżurnego jednostki po czym podjęli pilotażu mężczyzny do nowogardzkiego szpitala. Sierż. Justyna Mizerska, st. sierż. Szymon Ebert oraz post. Sara Komosa poinstruowali kierującą o zasadach bezpieczeństwa przejazdu w trybie pilotażu i ruszyli w stronę szpitala. Z uwagi na realne zagrożenia życia, mundurowi przy  użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko i bezpiecznie dowieźli mężczyznę do szpital, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

mł.asp. Anna Dygas

Źródło: https://goleniow.policja.gov.pl/zgl/aktual/aktu/36242,Nowogardzcy-policjanci-pomogli-mezczyznie-w-szybkim-dotarciu-do-szpitala.html

 

avatar

RJZ

Redaktor