Nowogardzcy seniorzy z wizytą w Golczewie

W sobotę 22 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie, odbyła się Konferencja Inauguracyjna I roku akademickiego 2011/2012 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golczewie

W konferencji tej brała udział 10-osobowa reprezentacja nowogardzkich seniorów. Zaczęło się od „Gaudemater Polonia” zaśpiewanego przez chór kameralny PUTW z Polic. Po wystąpieniu inauguracyjnym prezesa Stowarzyszenia UTW w Golczewie Janiny Kołodzińskiej, ślubowaniu i wręczeniu legitymacji członkom UTW, wystąpili zaproszeni goście.

Wśród występujących gości także prezes NUTW Ryszard Zagórski przemówił, życząc szacownym studentom samych przyjemności i jak najlepszych efektów płynących z nauki i wszelkiej aktywności.

Następnie były 3 wykłady naukowców Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej na oficjalnej stronie www.sutwg.pl

Po wykładach wystąpił kabaret „Szafa” z Goleniowa i chór kameralny PUTW z Polic. Na koniec swojego występu chór wykonał „Gaudeamus Igitur”. Był także nowogardzki akcent artystyczny – wystąpił Andrzej Przybysz w humorystycznej scence rodzajowej. Na sali była ekspozycja dzieł malarskich i wyrobów rękodzielniczych – haft i frywolitki.

Wszystko zakończyło się dyskusją przy kawie i słodkościach.

Program tej sympatycznej imprezy był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

avatar

RJZ

Redaktor