Obiecali wyborcom i przysięgali… 

Obiecali wyborcom i przysięgali spełniać obowiązki radnego jak należy! Praktyka pokazuje jak to robią.
Kto taki?
Wszystko wskazuje na to, że radni PiS i ugrupowania „Nowa” pokazali jak traktują problemy dotyczące nowogardzkiego społeczeństwa. Nie przyszli na sesję (z wyjątkiem przewodniczącego)!

Schowek01

Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie, Marcin Nieradka zwołał sesję na dzień 15. października 2020 r. (na wniosek burmistrza Nowogardu, Roberta Czapli).

Pomimo, że burmistrz przygotował wszystko pod względem formalnym, prawnym i organizacyjnym z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa nie doszło do podjęcia bardzo ważnych uchwał związanych z poprawianiem jakości życia nowogardzian.

Warto przypomnieć, że RM mogła podjąć odpowiednie uchwały już w styczniu 2020 r., lecz… najprawdopodobniej zabrakło woli „najważniejszym” radnym. Czy tym radnym nie zależy na pozyskaniu 224 tysięcy zł?

Radni SLD i PSL nie stanowią większości w nowogardzkiej radzie, dlatego odpowiedzialność radnych klubu PiS i klubu Nowa za brak korzystnych decyzji dla społeczności całej gminy jest oczywista.

Z powodu braku quorum, przewodniczący RM zamknął posiedzenie.

Jak będzie na następnym posiedzeniu Rady?

Stracili także mieszkańcy wsi: Karsk, Orzechowo, Ostrzyca, Słajsino, Szczytniki, Wierzbięcin, Kulice, Osowo, Świerczewo, Olchowo, Łęgno, Wojcieszyn, Czermnica i Sikorki…

Na wniosek burmistrza specjalnie przygotowano miejsce odbycia Sesji Rady Miejskiej w SP nr 3 z zachowaniem wszelkich zasad zalecanych przez Sanepid. 
Na czas trwania obrad miejsce, gdzie miały odbyć się obrady (skrzydło szkoły z salą gimnastyczną) zostało wyłączone z użytku szkoły. Cała sala została zdezynfekowana przed obradami i ponownie po zakończeniu sesji.

Więcej… http://www.nowogard.pl/18-aktualnosci/7308-wybijajace-studzienki-nie-przeszkadzaja-radnym-pis-i-nowa

avatar

RJZ

Redaktor