Oferty pracy dla mieszkańców Gminy Nowogard

„Szanowni Mieszkańcy. Gmina Nowogard aktualnie podejmuje działania mające na celu objęcie terenów przy obwodnicy nowogardzkiej statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Jest to działanie długofalowe i wymagające […]

„Szanowni Mieszkańcy.
Gmina Nowogard aktualnie podejmuje działania mające na celu objęcie terenów przy obwodnicy nowogardzkiej statusem specjalnej strefy ekonomicznej.
Jest to działanie długofalowe i wymagające czasu, więc do chwili ostatecznego przygotowania terenu dla inwestorów, Gmina Nowogard stara się szukać potencjalnych pracodawców w innych lokalizacjach, m.in na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.
W tym celu nawiązano współpracę z firmą sia Abrasives, zaliczaną do trzech największych producentów zaawansowanych technologii szlifowania. Firma szczyci się ponad 130 latami tradycji, zatrudniając obecnie ponad 1200 osób i posiadając filie w ponad 80 krajach Świata.
Firma projektuje, wytwarza i dostarcza zarówno materiały ścierne, jak też kompletne systemy szlifowania dla branży drzewnej, metalowej i ART.
Oddział firmy w Polsce to sia Biuro Technologiczne Sp. z o.o. mieszcząca się w Goleniowskim Parku Przemysłowym.
Po spotkaniu z przedstawicielami UM w Nowogardzie, które odbyło się w siedzibie producenta, firma zaoferowała mieszkańcom Gminy Nowogard miejsca pracy na stanowiskach:

Specjalista ds. utrzymania ruchu / Elektryk oraz operatorów maszyn.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż prowadzone są dalsze rozmowy z kolejnymi firmami, chcącymi zatrudnić mieszkańców Gminy Nowogard.

Szczegóły podamy wkrótce na stronie www.nowogard.pl oraz na łamach “Wiadomości Samorządowych”.”

Źródło: www.nowogard.pl

Komentarz:
Czytając fragment dotyczący utworzenia strefy ekonomicznej, nasuwa się myśl: „Lepiej późno niż wcale” i nadzieja aby jednak nie było za późno! Czy Urząd Miejski publikując na swoim portalu oferty pracy nie powiela kompetencji Powiatowego Urzędu Pracy? Wydaje się, że Burmistrz Czapla nie zapomniał o swojej wcześniejszej pracy właśnie w PUPie.

avatar

Redakcja