Olimpia z petycją u Burmistrza

W poniedziałkowy poranek grupa przedstawicieli zespołu juniorów LKS Olimpia Nowogard gościła u burmistrza Nowogardu Roberta Czapli. Celem spotkania było złożenie petycji wzywającej do dopilnowania sprawiedliwego […]

W poniedziałkowy poranek grupa przedstawicieli zespołu juniorów LKS Olimpia Nowogard gościła u burmistrza Nowogardu Roberta Czapli. Celem spotkania było złożenie petycji wzywającej do dopilnowania sprawiedliwego podziału środków na zadania publiczne związane ze sportem. 

Wizyta u burmistrza Nowogardu członków, sympatyków oraz piłkarzy była wynikiem doniesień medialnych związanych z rzekomym wynikiem prac komisji powołanej do oceny wniosków w ramach otwartych konkursów ofert.

Zgodnie z informacją, jaką podał jeden z członków komisji LKS Olimpia Nowogard miała w bieżącym roku nie dostać dofinansowania na żadne z trzech działań, o jakie ubiegał się klub w 2012 r. Najważniejszy jest projekt sportowy, na który podobnie jak w dwóch poprzednich wnioskach Olimpia miałaby nie dostać ani złotówki.

Delegacja chciała otrzymać u źródła informacje na ile doniesienia prasowe są prawdą, a na ile fałszem. Głównym celem było złożenie petycji, której przesłaniem było wezwanie do sprawiedliwego podziału środków oraz dopilnowanie interesów mieszkańców wsi oraz osób zrzeszonych w klubie.

Pod petycją podpisali się piłkarze zespołu juniorów z takich miejscowości jak: Wierzbięcin, Osowo, Kulice, Długołęka, Nowogard, dla których uczestnictwo w treningach i meczach organizowanych przez nasz klub jest czymś istotnym i nie wyobrażają sobie likwidacji klubu

Liczymy na rzetelny osąd prac komisji przyznającej środki na działalność sportową stowarzyszeń. Rola komisji jest tylko opiniodawcza. Największe kompetencje w tej sprawie ma Burmistrz Nowogardu, który podejmuje ostateczną decyzję na mocy zarządzenia i to na niego spadnie odpowiedzialność za podjęte decyzje.

Byłaby to wielka niesprawiedliwość dla piłkarzy grających w klubie w przypadku braku dofinasowania zadania realizowanego już od stycznia 2012 r. przez LKS Olimpia Nowogard.  W tym czasie trenowały nasze drużyny, grane były mecze sparingowe, a zawodnicy z niecierpliwością czekali na sezon ligowy.

Przemysław Saja

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl