Policja apeluje

 Przed nami kolejny długi weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Zachodniopomorscy policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas.

Od 1 stycznia do 31 maja 2020 roku na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 288 wypadków drogowych, w których 36 osób zginęło a 317 zostało rannych.
Główną przyczyną tych zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

policja

Na głównych trasach komunikacyjnych pojawi się więcej patroli a funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.
Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory i policyjna grupa SPEED.
Aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa już teraz.

Więcej…http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/33868,Uwazajmy-na-drogach-przed-nami-dlugi-weekend.html

Pamiętajmy także, aby zadbać o siebie i innych zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego a w razie takiej potrzeby zasłanianie ust i nosa maseczkami. Nasz zdrowie jest najważniejsze!

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

 

avatar

RJZ

Redaktor