Poszukiwany, na zakazie i pod wpływem środków odurzających uciekał przed policją

 Policjanci z goleniowskiej drogówki zatrzymali 23-letniego kierowcę Forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, znajdował się pod wpływem środków odurzających, posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia do kierowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Schowek01

Wczoraj (25.11.2020 r.) o godz. 20:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie podczas patrolu ul. Bohaterów Warszawy w Nowogardzie zauważyli kierującego pojazdem marki Ford Focus, który nie dostosował się do ograniczenia prędkości. Mundurowi niezwłocznie nadali kierowcy sygnał do zatrzymania, na który mężczyzna nie zareagował, gwałtowanie przyśpieszył i zaczął uciekać przed policyjnym patrolem. Kierowca podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń, sprowadzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, m.in. wyprzedzał na wzniesieniach, zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze drogi.

Za miejscowością Wierzbięcin kierowca został zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się być 23-letni…

(…)

mł.asp. Anna Dygas

Więcej na: https://goleniow.policja.gov.pl/zgl/aktual/aktu/37485,Poszukiwany-na-zakazie-i-pod-wplywem-srodkow-odurzajacych-uciekal-przed-Policja.html

 

avatar

RJZ

Redaktor