Powołanie dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie

15 marca 2019 r., burmistrz Nowogardu, Robert Czapla wręczył p. Anecie Wysoszyńskiej powołanie na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie, na czas określony od 01 marca 2019 r. do 01 września 2023 r.

P1330066 P1330068

Burmistrz wysoko ocenia dotychczasowe działania dyrektor MBP. Pani Aneta Wysoszyńska bardzo dużo zrobiła dla rozpowszechniania czytelnictwa w Nowogardzie i w okolicznych miejscowościach przez filie biblioteczne w Błotnie, Dąbrowie, Strzelewie, Wierzbięcinie, Wyszomierzu i Żabowie.

P1330073

Bardzo dużo udało się nam zrobić przez 3 lata a plany na kolejne, są jeszcze większe. Zasoby czytelnicze w filiach wiejskich dostosowane są do potrzeb i oczekiwań danej społeczności. Cieszy nas wzrost czytelnictwa oraz fakt, że coraz więcej osób odwiedza bibliotekę nie tylko w celu wypożyczenia książki. W filiach wiejskich pracownicy biblioteki pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji.
Dzisiejsza MBP w Nowogardzie, to miejsce gdzie odbywają się też wystawy, wernisaże, spotkania z interesującymi ludźmi, prelekcje. Aktywni seniorzy spotykają się w bibliotece na prelekcjach czy warsztatach o różnej tematyce. Dyskusyjny Klub Książki, Pracownia Orange, Poranki Malucha, zajęcia czytelnicze w czasie ferii czy przerwy wakacyjnej. Robimy spotkania z cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Na ukończeniu jest szczególny projekt – powstanie Izby Pamięci, którą wspiera burmistrz, Robert Czapla. Izba Pamięci to nowe możliwości edukacyjne, gdzie najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli zapoznać się z jego historią.” – powiedziała p. Aneta Wysoszyńska.
W tym szczególnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 5 miejscowo-regionalnych mediów.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy oraz życiu osobistym.

avatar

RJZ

Redaktor