Press Glass SA w Nowogardzie

13 grudnia 2017 r., w Nowogardzie odbyła się konferencja prasowa.

P1270740 P1270743

W konferencji wzięli udział: prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne SA – Krzysztof Kielec, burmistrz Nowogardu – Robert Czapla, kierownik Wydział Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu – Jarosław Samborski, podinspektor ds. rozwoju Strefy Ekonomicznej w gminie Nowogard – Dariusz Szwal.
Burmistrz, Robert Czapla powiedział m.in.: Mamy specjalny prezent dla społeczeństwa gminy Nowogard, bo ruszyła nowogardzka strefa ekonomiczna. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna na terenie gminy Nowogard powstała w roku 2013. Wtedy, było to pole. Dziś, dzięki m.in. pozyskanym środkom unijnym mamy już ten teren uzbrojony. Promocja strefy, wiele rozmów z inwestorami i w końcu udało się sfinalizować rozmowy z firmą Press Glass. Jest to firma z polskim kapitałem, będąca liderem w branży przetwórstwa szkła płaskiego. Firma ta współpracuje z wieloma stałymi odbiorcami w Europie i na innych kontynentach, zatrudniająca ponad 3 tys. pracowników. Fabryka w Nowogardzie będzie czwartą w Polsce. Już trwają prace projektowe. Z założeń wynika, że uruchomienie fabryki może nastąpić już jesienią 2018 r., która zatrudni ponad 300 os. Firma prowadzi już nabór i szkolenie pierwszych pracowników.
Burmistrz podziękował prezesowi Krzysztofowi Kielcowi za osobiste wsparcie i pomoc pracowników Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

P1270747

Prezes Krzysztof Kielec podkreślił wagę pojawienia się pierwszego inwestora, który już rozpoczyna działalność na tym terenie. Z całą pewnością ta inwestycja jest efektem promocji i bardzo dobrej oferty przygotowanej przez Nowogard. Będzie to dobry przykład dla innych, którzy niebawem tu przybędą. Ten pierwszy inwestor to jest bardzo dobry początek.
Firma Press Glass radzi sobie świetnie na rynku międzynarodowym i dzięki lokalizacji w Nowogardzie będzie mogła poszerzyć swoją działalność, ukierunkowaną może nawet w głównej mierze na eksport. Jest to zakład, który zainwestuje ponad 100 mln złotych na pow. 6 ha. Trzeba pamiętać o współpracy i my jako spółka służymy pomocą.
Konkurencja była znaczna, w której Nowogard wygrał spośród 5 mocno analizowanych lokalizacji. Należą się gratulacje dla wszystkich mieszkańców Nowogardu i osób zaangażowanych w uzbrojenie. Prezes powiedział, że był i jest zainteresowany tym, aby pierwszy inwestor osiągnął tu sukces i był dla innych czynnikiem przyciągającym. Prawa biznesowe są bezwzględne i to, że mamy takiego inwestora jest dowodem na to, że teren został właściwie przygotowany.
Mam nadzieję, iż kolejna konferencja nastąpi bardzo szybko i również będzie dotyczyła miłego zdarzenia.” Powiedział prezes na zakończenie.
Jest to rewelacyjna informacja.
Więcej takich!

avatar

RJZ

Redaktor