Prognoza pogody

 

imgw

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże; rozpogodzenia na południowym wschodzie, a w drugiej połowie nocy także na północnym zachodzie kraju. Przelotne opady śniegu, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem. Najwięcej opadów w pasie od Pomorza Gdańskiego i Warmii, przez Wielkopolskę, po Dolny Śląsk. W tym obszarze lokalnie możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników i ich oblodzenie, zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -4°C do -2°C; chłodniej miejscami na wschodzie i południu, od -8°C do -5°C, lokalnie w rejonach podgórskich Karpat od -12°C do -9°C; cieplej nad morzem, od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w górach okresami dość silny, w porywach nad morzem do 70 km/h, w Bieszczadach do 60 km/h, zachodni skręcający na północny i północno-wschodni. W górach wiatr może powodować może zamiecie i zawieje śnieżne.

dzień 31.03.2020 od 07:30 do 19:30 (wtorek)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opadami śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C; chłodniej w rejonach podgórskich, od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty, we wschodniej części wybrzeża w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych, miejscami z zachodnich. W górach wiatr może powodować może zawieje i zamiecie śnieżne.

noc 31.03.2020/01.04.2020 od 19:30 do 07:30 (wtorek/środa)

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane, na północy kraju wzrastające do dużego. Na wschodzie i południowym wschodzie przelotne opady śniegu, początkowo także deszczu ze śniegiem, stopniowo zanikające. Nad ranem opady śniegu i deszczu ze śniegiem na północy kraju. Temperatura minimalna od -7°C, -6°C miejscami na południu i wschodzie, około -4°C, -3°C na przeważającym obszarze, do 0°C, 1°C na wybrzeżu; chłodniej lokalnie w rejonach podgórskich Karpat, od -12°C do -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem na północy kraju na porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zwłaszcza nad ranem.

dzień 01.04.2020 od 07:30 do 19:30 (środa)

W dzień w północnej połowie kraju zachmurzenie przeważnie duże, w województwach północnych okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu przechodzące w deszcz. Na południu kraju na ogół pogodnie, tylko w Karpatach okresami zachmurzenie duże i możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C, 5°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 8°C na południu i zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni.

opracowano: 12:59 30.03.2020

synoptyk IMGW-PIB: Piotr Mańczak

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

Powyższa informacja jest opracowywana przez naszych specjalistów i wydawana dwa razy na dobę lub w przypadku wystąpienia istotnej zmiany prognozowanego przebiegu pogody.

Źródło: http://pogodynka.imgw.pl/polska/prognoza2dni/polska

 

avatar

RJZ

Redaktor