Program pomocowy…

5 października 2018 r., w Nowogardzie, w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, której tematem było wprowadzenie w życie nowego programu pomocowego.

Program dotyczy możliwości otrzymania dotacji na wymianę przestarzałych pieców grzewczych na piece proekologiczne. Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla poinformował, że ma przygotowany (wraz z zespołem pracowników urzędu miejskiego) projekt uchwały niezależny od rządowego programu „Czyste Powietrze”. Program wymaga jeszcze zgody rady miejskiej.

P1310678 P1310682

Program gminny jest kolejnym krokiem realizowanym przez Gminę, na rzecz ochrony środowiska. Projekt uchwały dotyczący dotacji dla mieszkańców naszej gminy powinien być wprowadzony pod obrady sesji zaraz po wyborach.

Dotacja do 50 % brutto zakupu nowego kotła i elementów z nim związanych, nie więcej niż 3 tys. dla budynków jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych, 5 tys. dla budynków wielorodzinnych posiadających wspólną kotłownię.

Szczegółowych informacji na temat programu i warunków otrzymania dotacji udziela Magdalena Bednarek z Wydziału Gospodarki Komunalnej Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nowogardzie (tel. 91 39 26 239)

avatar

RJZ

Redaktor