Przetarg na przebudowę ul. Topolowej

 05 listopada 2019 r., w nowogardzkim ratuszu, burmistrz Robert Czapla podpisał przetarg pn. Przebudowa ulicy Topolowej wraz z budową kanalizacji deszczowej w Nowogardzie.

Przebudowany zostanie odcinek ulicy Topolowej od ul. Roosevelta do Armii Krajowej o długości 429,24 mb wraz z budową kanalizacji deszczowej. Droga przebiega przez osiedle domów jednorodzinnych. Jest ona wykonana z płyt ażurowych oraz tłucznia kamiennego.

Zakres prac obejmuje:

  • rozbiórka istniejących konstrukcji nawierzchni,
  • wycinka drzew,
  • budowa kanalizacji deszczowej o długości 296,36 mb i średnicy 250 mm,
  • wykonanie elementów odwodnienia,
  • budowa jezdni głównej o szer. zmiennej 3,00-5,00 (nawierzchnia z kostki betonowej o gr. 8 cm),
  • budowa zjazdów i dojść do posesji (nawierzchnia z płyt JOMB,
  • zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej.

Termin składania ofert upływa 20 listopada 2019 roku o godzinie 9.00.

Dokumentację projektową wykonała firma INVESTPOL Nadzór i Projektowanie Jarosław Jaros ze Szczecina za kwotę 44 810 złotych.

Mieszkańcy ul. Topolowej sami wyremontowali drogę na tyle, by była ona przejezdna, a my ze środków gminnych wykonaliśmy jej oświetlenie. Pod koniec ubiegłego roku na Topolowej postawiono 11 nowych, ledowych lamp. Już w poprzedniej kadencji założeniem było kompleksowe, wraz z odwodnieniem, wyremontowanie ulicy Topolowej, tak by zapewniała całkowitą przejezdność i komfort użytkowania.
Dobra wiadomość, poza startem przetargu, to także ok. 860 tysięcy dofinansowania jakie ze środków zewnętrznych pozyskała gmina Nowogard na tę inwestycję. Wykonaliśmy projekt z pozwoleniem na budowę i wystartowaliśmy po środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych ponieważ koszt zadania, to ponad milion złotych. Dzięki naszym staraniom otrzymaliśmy na ten remont dofinansowanie w wysokości blisko 80 procent inwestycji. W dniu dzisiejszym rozpisujemy przetarg zapraszając wykonawców do składania swoich ofert.”
– powiedział burmistrz.

Pamela Springer z Wydziału Inwestycji powiedziała, że jednym z kryteriów oceny ofert będzie termin wykonania inwestycji. Założyliśmy 120 dni kalendarzowych ale oczywiście możliwe jest wykonanie zadania w terminie wcześniejszym. Zwracamy uwagę na nieprzekraczalność terminu składania ofert, tj. 20 listopada 2019 r., godz. 9.00.

P1360738

Przy podpisaniu przetargu byli obecni radni RM w Nowogardzie: Jacek Rafiński i Stanisław Saniuk, pracownicy urzędu miejskiego: Pamela Springer z Wydziału Inwestycji i Jarosław Soborski – kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego Funduszy Kultury i Sportu oraz przedstawiciele mediów z Gryfic i Nowogardu.

 

avatar

RJZ

Redaktor