Przy nowogardzkich murach będzie jaśniej

13 czerwca 2018 r., burmistrz Nowogardu, Robert Czapla podpisał z firmą JASTAR PUH Jan Starczewski, umowę o wykonaniu nowego oświetlenia przy murach obronnych.

Burmistrz Robert Czapla powiedział, że skarżą się ludzie na częste przerwy w oświetleniu chodnika przy murach. Przyczyną tego jest fakt, że lampy tu są stare i swoje przeszły, poza tym czerpią dużo prądu. Nowe będą ekonomiczne i dadzą lepsze światło poza tym będą w stylu, tzn. będą dopasowane do starych wielowiekowych murów.
Inspektor z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska UM, Adam Aniuksztys powiedział, że nowe lampy (w sumie 18) będą wszystkie tego samego typu i niższe od obecnych, bardzo zróżnicowanych pod względem wyglądu. Nowe lampy będą typu LCD na słupach z tworzywa sztucznego, odpornych na promieniowanie UV, przebarwienia i korozję o oryginalnym, stylizowanym wzornictwie.
Wykonawca, Jan Starczewski stwierdził, iż po wyglądzie można określić czas kiedy postawiono dzisiaj oglądane lampy. To jeszcze lata 70. i chyba pozyskiwane z różnych źródeł. Nowe lampy będą miały odpowiednie, betonowe fundamenty i słupy o wys. ok. 4 metrów oraz zapewnią znaczną oszczędność prądu.
Zadanie ma być wykonane do 15 października br.
W przetargu na wykonanie usługi wzięły udział dwie firmy.
Podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania obecne były radne RM w Nowogardzie: Jolanta Bednarek i Anna Wiąz.

P1290607 P1290608 P1290616 P1290618 P1290621 P1290629 lampa

avatar

RJZ

Redaktor