Radni grają? Pat, czy przegrana?

21 marca br., kontynuowana była przerwana 9 marca sesja Rady Miejskiej w Nowogardzie.

Odbywająca się 9 marca br. SESJA, nie mogła być kontynuowana z powodu nagłego braku kworum radnych i dlatego została „odroczona” do 21 marca.

20180309_112532

Po wznowieniu obrad przez przewodniczącego RM, Piotra Słomskiego zastępca burmistrza Nowogardu, Krzysztof Kolibski poinformował radnych, że „Rada Powiatu podczas swej sesji w dniu 15 marca br., zobowiązała Zarząd Powiatu, aby w ciągu 14 dni przedstawił pełną informację, czy w roku 2018 zacznie realizować inwestycję w Kulicach, polegającą na budowie ciągu pieszo-rowerowego oraz jaką kwotę na ten cel mają zabezpieczyć w swych budżetach Gmina Nowogard i Powiat Goleniowski w roku 2018.

Odbyła się długa dyskusja w której, dzięki łaskawości wiceprzewodniczącego RM, Michała Kraty (zastępującego chwilowo nieobecnego na sali obrad przewodniczącego) zabrał głos skarbnik gminy Marcin Marchewka.
Niestety, nie wiadomo ile z tego co mówił dotarło do radnych…
Po przerwaniu dyskusji, bez przegłosowania jej zakończenia, odbyło się głosowanie nad projektem uchwały przygotowanej przez skarbnika.

Radni odrzucili projekt uchwały zabezpieczający potrzebną kwotę na budowę chodnika w Warnkowie (w partnerstwie z Marszałkiem Województwa pół na pół).
Za uchwałą w sprawie budowy chodnika w Warnkowie głosowało 8 radnych (Jolanta Bednarek, Mirosława Cwajda, Anna Wiąz, Marcin Wolny, Dawid Jurczyk, Michał Bociarski, Rafał Paśko i Marcin Nieradka).
Przeciw było 8 radnych (A. Ciechanowski, B. Gała, A. Kania, M. Krata,  B. Dziura,  M. Wiatr, J. Pawlak i D. Kielan) i wstrzymał się od głosu 1 radny (P. Słomski).

Wniosek: Większość nowogardzkich radnych nie chce poprawić bezpieczeństwa w Warnkowie.
Czy jest to poprawny wniosek?

Coraz częściej słyszy się w różnych gremiach, że nowogardzcy radni grają. Niestety nie wiadomo w co?
Czy taka decyzja, która zapadła 21 marca (pierwszy dzień wiosny) wróży przynajmniej wygranie dobrej pogody?
Czy jest to kolejny PAT, czy może raczej… PRZEGRANA?

avatar

RJZ

Redaktor