Radni PiS i Nowa pokazali plecy

Radni PiS i Nowa pokazali plecy wszystkim mieszkańcom gminy Nowogard,” 
czytamy na stronie www.nowogard.pl

Cóż takiego się dzieje?

20210331_124424

(…)

Ostatnio pisaliśmy o liście sołtysów i ich stanowczym sprzeciwie odnośnie zachowania radnych koalicji PiS-Nowa. Dziś przedstawimy te inwestycje, które są zagrożone z powodu wspomnianych radnych, a mają być zrealizowane w tym roku na terenie miasta, a mianowicie:

1. Budowa parkingu wraz z chodnikiem przy ul. Leśnej na osiedlu Bema – 281.873 zł. – brak zabezpieczonej kwoty w tegorocznym budżecie decyzją radnych PiS i Nowa

2. Budowa budynku komunalnego mieszkalno socjalnego – projekt – 21.525 zł.

Projekt jest w przygotowaniu obecnie gmina oczekuje na dostarczenie dokumentacji i wystawienie faktury przez projektanta za wykonana swoją pracę.

3. Budowa ściany na urny na Cmentarzu Komunalnym w Nowogardzie – 303.344 zł.

Inwestycja jest już zakończona.

4. Budowa sali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 – koncepcja – 17.097 zł. Efekt pracy był publikowany w jednym z naszych wydań.

5. Budowa lądowiska dla helikopterów na terenie szpitala – Analiza i wytyczne – 35.000 zł.

W ubiegłym roku zostały zabezpieczone środki finansowe na opracowanie koncepcji przez radnych podczas sesji w dniu 20 listopada 2020, procedura została rozpoczęta w listopadzie 2020- termin ważności oferty upłynął 01-02-2021.

6. Budowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w Słajsinie – 1.159.493 zł.

Ta ważna dla mieszkańców Słajsina inwestycja zostanie zrealizowana koszte

(…)

Najbardziej mieszkańców zbulwersowała sprawa lądowiska przy szpitalu, o czym pisał również wtorkowy Dziennik Nowogardzki.

Przypomnijmy, że sprawa lądowiska dla helikopterów przy szpitalu to sprawa, o której pisaliśmy już w roku 2013. Wówczas to powstał projekt takiegoż lądowiska, jednak zmianie uległy przepisy i proponowane miejsce nie spełniało wymogów bezpieczeństwa i inwestycja ta przy szpitalu nie była wówczas możliwa do realizacji. – Jeżeli znajdzie się inna możliwość i inne miejsce, wówczas sprawa budowy lądowiska dla LPR powróci – mówił wtedy Dziennikowi Nowogardzkiemu dyrektor szpitala Kazimierz Lembas. Adam Czernikiewicz – ówczesny kierownik wydziału IiR potwierdził gazecie to, o czym mówił dyr. Lembas, że pierwotnie „wybrana lokalizacja pod budowę lądowiska, czyli plac przed szpitalem, nie spełnia wymagań określonych przez samo Lotnicze Pogotowie Ratunkowe”. Sprawa ponownie powróciła w roku 2020. Dlaczego?”

(…)

Pomimo wyjaśniania radnym przez skarbnika, zaistniałego problemu i związanych z tym konsekwencji, radni w czasie kwietniowej kontynuacji sesji rady z marca ostatecznie głosami radnych koalicji PiS-Nowa odrzucili wszystkie inwestycje przechodzące.

Ta opieszałość radnych i niewprowadzenie inwestycji przechodzących do tegorocznego budżetu doprowadził do tego, że oferta wykonawcy ostatecznie wygasła i cała procedura będzie musiał być teraz powtórzona…. O ile środki finansowe znajdą się na ten cel w budżecie gminy.

Wspomniany Adam Czernikiewicz, były kierownik Wydziału Remontów i Inwestycji, a obecnie radny Nowej stwierdził, że od października (2020) pisał do urzędu z prośbą o informacje jakie zadania są realizowane i jakie środki z budżetu są zaangażowane, to wówczas by zostały wpisane do tegorocznego budżetu.

(…)

W związku z zachowaniem radnych i blokowaniem środków finansowych na inwestycje przechodzące, obecny kierownik Wydziału Remontów i Inwestycji nie mógł zawrzeć umowy, co spowodowało, że w chwili obecnej umowy na to zadanie nie ma i oferta wykonawcy wygasła.

Realizacje tego zadania spowoduje podniesienie atrakcyjności funkcjonowania naszego szpitala na rynku zdrowotnym i o to najbardziej chodzi. Stanie się bardziej konkurencyjnym naszego szpitala i podniesienie standardów pomoże uzyskać dzięki temu wyższy kontrakt, jak również, co jest najważniejsze, uchroni naszych mieszkańców od skutków wydłużonego transportu do szpitala.

Przelot do Szczecina to około 20 minut do któregoś ze szpitali szczecińskich. Jest to duża szansa dla nowogardzkiego szpitala, jednak decyzją radnych może ona nie zostać zrealizowana. A jest szansa, żeby lądowisko u nas było.

(…)

Wychodzi na to, że radni sami mają problem z określeniem, czy chcą tego lądowiska czy też nie chcą. Mówią jedno, a robią drugie. Polskie przysłowie mówi, że po czynach ich poznacie.

(…)

Redakcja”

Więcej..

Nasuwa się pytanie: W jakim miejscu kończą się plecy tych radnych?

 

avatar

RJZ

Redaktor