Rozśpiewana dwójka

Dnia 21-05-2013 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej „Just Singing” dla klas IV-VI. Do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół: […]

Dnia 21-05-2013 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej „Just Singing” dla klas IV-VI. Do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół: SP1, SP2, SP ze Strzelewa, SP z Orzechowa, SP z Żabowa i SP z Wierzbięcina. Jury w składzie: Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury, P. Aneta Drążewska, P. Lech Szpon oraz opiekunowie każdej ze szkół wysłuchało łącznie 19 uczestników. Uczniowie wykonywali piosenki z dowolnie przygotowanego repertuaru w j. angielskim.

W kategorii klas IV : I m-ce zdobyła Wiktoria Lalik z SP1, II m-ce zdobył duet: Wiktoria Spera i Agnieszka Gralak z SP2, III m-ce dla Kamila Józefiaka z SP z Żabowa.

W kategorii klas V przyznano: I m-ce – Wiktorii Klusaczyk z SP z Orzechowa, II m-ce – duetowi: Dominice Damas i Agacie Salamon z SP2, III m-ce – Hannie Gargulińskiej z SP z Wierzbięcina.

W kategorii klas VI przyznano: dwa I miejsca: Kamili Jaszcz z SP2 i Natalii Pancewicz z SP z Wierzbięcina, II m-ce zdobył duet z SP z Orzechowa: Kamila Kędzierska i Jowita Barszcz, III m-ce przypadło Magdzie Sobczak z SP z Żabowa. Uczestnicy wykazali się ogromnym talentem muzycznym i językowym. Oprócz nagród od organizatorów dwie uczennice: W. Klusaczyk i N. Pancewicz zostały dodatkowo nagrodzone zaproszeniem na roczny bezpłatny kurs wokalu ufundowany przez Dyrektora NDK.

Kolejnego dnia, 22-05-2013 w tej samej szkole odbył się kolejny konkurs piosenki angielskiej pod nazwą „Singing Elves”, tym razem dla klas I-III. Do konkursu przystąpiło siedem szkół naszej gminy: SP1, SP2,SP3 z Nowogardu oraz szkoły z Żabowa, Strzelewa, Orzechowa i Wierzbięcina, łącznie 25 dzieci. Uczniowie wykonywali szkolne piosenki w j. angielskim.

Jury w składzie: P. Aneta Drążewska, P. Lech Szpon oraz konsultantka wydawnictwa Oxford P. Roma Bara przyznało: w kategorii klas I: I m-ce Monice Kamieniak z SP w Orzechowie, II m-ce duetowi: Dominice Lasek i Kasi Plebańskiej z SP2, III m-ce duetowi: Basi Orpel i Dominice Wójcik z SP1; w kategorii klas II: I m-ce zajął Olaf Stokłos z SP2, II m-ce – duet Oliwia i Oktawia Maciejuniec z SP3, III m-ce – Michalina Krzywańska z SP w Orzechowie; w kategorii klas III: I m-ce zdobyła Maja Tębłowska z SP3, przyznano dwa II m-ca: zdobyli je: Aleksandra Saja z SP2 oraz duet z SP1 – Martyna Nawara i Jakub Konieczny, a III m-ce przypadło Martynie Woźniak z SP z Orzechowa. Pomimo tremy najmłodsi zaprezentowali się znakomicie.

Po wysłuchaniu piosenek konkursowych przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a oczekiwanie na wyniki konkursu umilił występ uczennic klas VI z SP2: Laury Kowalczyk, Gabrysi Mądrowskiej i Kamili Jaszcz, które zaśpiewały popularne wśród młodzieży piosenki w j. angielskim a zapowiedzi wszystkich uczestników konkursu wykonała z pełną gracją Natalia Jesionka.

Organizatorki obu konkursów: Aleksandra Dul i Beata Feńczak pragną podziękować jury oraz uczestnikom i ich opiekunom za przybycie na konkurs oraz raz jeszcze pogratulować zdobytych miejsc.

Więcej zdjęć: link

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl