Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie bogatszy o zamgławiacz

07 września 2020 r., Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie wzbogacił się o zamgławiacz, przekazany przez burmistrza.

Zakupione urządzenie (za ok. 17 tys. złotych) ma przede wszystkim zapewnić szpitalowi bezpieczeństwo na wypadek, gdyby pojawił się w nim pacjent zakażony koronawirusem. Ale nie tylko. Zamgławiacz zakupiono na prośbę dyrektora szpitala, Kazimierza Lembasa. Oficjalnie przekazał to ważne urządzenie burmistrz Nowogardu, Robert Czapla.

P1390387 P1390390 P1390395 P1390396

Dyr. szpitala, Kazimierz Lembas powiedział, że szpital w to urządzenie powinien być wyposażony już znacznie wcześniej, ale jak wiadomo z takim sprzętem nie jest łatwo. Dobrze, że zamgławiacz jest urządzeniem mobilnym i można go przemieścić do dowolnego pomieszczenia na terenie szpitala. Zapewni on w krótkim czasie dezynfekować duże pomieszczenia i dotarcie w szczeliny i wnęki przy mniejszym zużycie środków do dezynfekcji. Nowogardzki szpital jest przygotowany nawet na zdarzenia związane z coronavirusem. Z danymi technicznymi zamgławiacza zapoznał specjalista ds obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, Stanisław Pietrzycki.

Przekazanie zamgławiacza odbyło się w samo południe, w szpitalu w obecności przedstawicieli mediów regionalnych i miejscowych.

avatar

RJZ

Redaktor