Sobotni turniej piłki nożnej

W dniu 9 sierpnia 2014 r. na orliku przy ZSO w Nowogardzie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogardu. Do Turnieju zgłosiło się 11 drużyn: Wojcieszyn, Ponton Osina, DPS Nowogard, Wybrzeże Kości Olchowskiej, Wczoraj i Jutro, Fc Rezerwa, Jafrica, Buba Team, Królewscy, Hooligans oraz Wiesiek Team. Turniej odbył się w dwóch fazach. W pierwszej fazie zespoły kolejno losowały przeciwników, z którymi grały mecz w trybie pucharowym, gdzie przegrany odpadał z turnieju. Ze względu na to, że do turnieju zgłosiło się nieparzysta liczba zespołów, jedna drużyna losowała „wolny los” i bezpośrednio awansowała do drugiej fazy turnieju. Tą drużyną okazał się Wiesiek Team. Poniżej prezentujemy mecze i wyniki pierwszej fazy:

Jafrica – Ponton Osina 1:0

Wojcieszyn – Wczoraj i Jutro 1:1 (1:2 karne)

Wybrzeże Kości Olchowskiej – Buba Team 0:1

DPS Nowogard – Hooligans 1:4

Królewscy – Fc Rezerwa 1:1 (2:0 k)

Wiesiek Team – wolny los

W drugiej fazie zespoły, które awansowały dalej zostały podzielone na dwie grupy. Wyniki oraz mecze grup prezentujemy poniżej.

GRUPA A:

Hoolignas

Wczoraj i Jutro

Buba Team

Hooligans – Wczoraj i Jutro 1:0

Wczoraj I Jutro – Buba Team 1:1

Hoolignas – Buba Team 2:2

Tabela Grupy A:

  1. Hooligans 4 pkt
  2. Buba Team 2 pkt
  3. Wczoraj i Jutro 1 pkt

GRUPA B:

Jafrica

Królewscy

Wiesiek Team

Jafrica – Królewcy 0:3

Królewscy – Wiesiek Team 1:0

Jafrica – Wiesiek Team 0:2

Tabela Grupy B:

  1. Królewscy 6 pkt
  2. Wiesiek Team 3 pkt
  3. Jafrica 0 pkt.

W trzeciej finałowej fazie zwycięskie zespoły z grup A i B grały w finale zaś zespoły, które zajęły drugie pozycje w grupach toczyły bój o III miejsce w Turnieju.

Mecz o III miejsce:

Wiesiek Team – Buba Team 1:1 (3:2 k)

Finał:

Królewscy – Hooligans 2:1

W regulaminowym czasie gry meczu o III miejsce padł remis. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły pojedynek między zespołami Wiesiek Team i Buba Team. W tej rywalizacji po wyrównanym pojedynku i emocjonujących rzutach karnych III miejsce wywalczyła drużyna Wiesiek Team.

Po tak ekscytującym meczu nadszedł czas na finał, w którym lepsi okazali się zawodnicy zespołu Królweskich pokonując drużynę Hooligans 2:1.

Królem Strzelców turnieju został Damian Adameczek ( Hooligans) z 6 trafieniami . Nagrodę dla najlepszego bramkarza turniej zdobył Eryk Machoń (Hooligans).

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów p. Bogdan Sobolewski.

Gratulujemy zespołom i zawodnikom!! Zapraszamy do udziały w następnych edycjach turnieju.

 

Opracował: Szymon Pilipczuk

Inspektor ds. Sportu

Wydział Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu

Urząd Miejski w Nowogardzie

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl