Społeczna lodówka dla potrzebujących

12 lutego 2021 r., w Nowogardzie, przy Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. 3 Maja 6B) została „otwarta” społeczna lodówka dla potrzebujących.

Kasza, makarony, konserwy mięsne i rybne oraz inne produkty żywnościowe zostały włożone przez burmistrza Nowogardu, Roberta Czaplę do lodówki, ustawionej przy siedzibie OPS.

Czasem kupujemy za dużo produktów spożywczych, które zostają i przeważnie są wyrzucane. Nie musi tak być, bo są osoby często nie mające co zjeść, są ubogie, samotne. Szczególnie teraz, w tym trudnym zimowym okresie możemy spowodować, aby nie były one głodne. Prosimy więc wszystkich o pozostawianie tutaj tego, co jeszcze nadaje się do spożycia, w słoikach czy innych szczelnych opakowaniach, a potrzebujących pomocy o to, by brali tyle, ile im rzeczywiście jest niezbędne, by inni też mogli skorzystać. Oczywiście należy zapisać na naklejce np.: „zrobiłam 12 lutego”. Mieszkańcy gminy! Nie pozostawajmy obojętni i zastawiajmy to, co jest niepotrzebne w tej lodówce. Mamy nadzieję, że lodówka będzie systematycznie napełniana i stanie się nie tyle lodówką miejską, co lodówką mieszkańców.” – powiedział burmistrz.

P1400935 P1400937 P1400938 P1400939 P1400941 P1400943

W „otwarciu” lodówki brały udział panie z OPS i burmistrz Robert Czapla, który podkreślał, że z tego nietypowego źródła zaopatrzenia w żywność będą mogły korzystać przez 24 godziny na dobę wszystkie potrzebujące osoby. Nie będzie ona zamykana. Lodówka ma być otwarta bez przerwy, o jej stan i zawartość na bieżąco będą dbać pracownicy OPS. Prosimy o przekazywanie informacji na ten temat osobom, którym bezpłatna żywność może być potrzebna.

P1400945 P1400946

 

avatar

RJZ

Redaktor