Spotkanie przedstawicieli władz 3 gmin

7 sierpnia 2018 r., w nowogardzkim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gminy Nowogard, gm. Łobez i gm. Radowo Małe.

Bezpieczeństwo użytkowników drogi wojewódzkiej 147, łączącej Nowogard z Łobzem jest najważniejsze – powiedział burmistrz Nowogardu, Robert Czapla. Wójt gm. Radowo Małe, Wiesław Lorent podkreślił fakt wyremontowana tej drogi na terenie gminy Nowogard już w 2017 r., a dziś jest potrzeba, aby został wyremontowany dalszy odcinek, gdzie są już nawet zrobione chodniki (Strzmiele) a jezdnia jest w opłakanym stanie.
Zastępca burmistrza Łobza, Krzysztof Czerwiński powiedział m.in.: „biorąc pod uwagę rozwój Nowogardu i migrację ludzi oraz dojazdy do pracy zarówno do Nowogardu, jaki do Łobza modernizacja tej drogi przyczyni się do rozwoju całego tego obszaru. Nie tylko tych miejscowości, ale i miejscowości okalających drogę.”

P1300639 P1300643 P1300644 P1300646

Na koniec spotkania został podpisany wspólny list-prośba do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o dokończenie remontu drogi wojewódzkiej nr 147 (od granicy Gminy Nowogard do Łobza).

W spotkaniu wzięli udział także: Wojciech Szponar z Wydziału GKMiOŚ, Anna Wiąz (radna) oraz redaktorzy nowogardzkich mediów.

avatar

RJZ

Redaktor