Statystyki koronawirusa. Zostań w domu!

 Zdaniem posła Porozumienia, Andrzeja Sośnierza gorsze krzywe niż Polska mają w Europie jedynie Białoruś, Rosja, Ukraina i Bułgaria.

Polska vs Australia

Australia to jedno z państw, które najszybciej poradziły sobie z epidemią. W tej grupie są też: Nowa Zelandia, Korea Południowa, Tajwan, Islandia oraz Austria. We wszystkich tych krajach rządy podjęły aktywną, zdecydowaną walkę z epidemią i uzyskały efekt stłumienia jej w ciągu 30-40 dni. We wszystkich tych państwach do pomocy przy identyfikowaniu kontaktów zakażonego wykorzystano telefonię komórkową (poza Austrią). We wszystkich tych państwach potencjalnie zakażonych izolowano i wszystkim wykonywano testy.
Na tym tle widać różnice z przebiegiem epidemii w Polsce: jej końca, ani nawet zanikania nie widać. Co więcej, w okresie jej wzrostu nasz rząd zdecydował się na odmrażanie gospodarki.

Schowek01

Schowek02

(…)

Polska vs Szwecja
Polska krzywa zachorowań kwalifikuje się do krzywej państw z trzeciej grupy, do której należy zaliczyć m.in. Szwecję. Widać, że krzywa szwedzka i polska są bardzo do siebie podobne. I – niestety – w obu modelach zwiastunów końca epidemii nie widać. Co więcej, w momencie rozkwitu epidemii polski rząd znosi ograniczenia, bez przygotowania do tego państwa we właściwy sposób (testy, wywiady epidemiologiczne). Jeszcze raz warto podkreślić, że Szwecja nie zamroziła gospodarki, świadomie nie podjęła aktywnej walki z tłumieniem epidemii. Polska z kolei gospodarkę zamroziła, narażając państwo na wielomiliardowe straty, przy czym również nie zastosowano skutecznego programu tłumienia koronawirusa, decydując się na działania pozorne i chaotyczne. Gorsze krzywe niż Polska mają w Europie jedynie Białoruś, Rosja, Ukraina i Bułgaria.

Schowek03

Źródło: https://gs24.pl/koronawirus-w-polsce-rzad-ma-bledne-dane-mowi-andrzej-sosnierz-mamy-150-tys-zakazen-w-walce-z-epidemia-polska-jest-najgorsza-w/ar/c1-14983617

Ile jest prawdy w tym, co twierdzi poseł? 24 maja (niedziela) dzienny wzrost zachorowań wyniósł prawie 400!

„Nie wyłapujemy bardzo dużej liczby osób, które zmarły przed wykonaniem testu lub też przed śmiercią ktoś nie pomyślał o chorobie COVID-19 i dlatego wydaje się, że liczba zgonów jest trzy razy zaniżona” – powiedział w rozmowie z „Faktami TVN” dr Grzesiowski.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Fakty-TVN.-Grzesiowski-Nawet-milion-osob-w-Polsce-moglo-zakazic-sie-koronawirusem

 

 

avatar

RJZ

Redaktor