Teraz piłka leży po stronie starosty

10 stycznia, 2018 r., w nowogardzkim ratuszu odbyła się ważna konferencja prasowa.

Przedstawiciele mediów z Nowogardu i Gryfic zostali poinformowani o… bardzo dobrej wiadomości dla mieszkańców Kulic. Chodzi o budowę chodnika – ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej w Kulicach.
Chodnik miał zostać wykonany już w latach 2013/14! Niestety, minęło sporo czasu bez oczekiwanego efektu. Dziś w budżecie gminy Nowogard jest uchwalone 500 tys. zł na ten cel.

Burmistrz Nowogardu, Robert Czapla i skarbnik, Marcin Marchewka podpisali dokument kierowany do powiatu, gwarantujący pół miliona złotych ze strony gm. Nowogard na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego w Kulicach.
Burmistrz stwierdził, że ma nadzieję na to, że mieszkańcy Kulic będą mieli chodnik – ciąg pieszo-rowerowy nie na półce, tylko w tym roku wykonany i oddany do użytku.

Sołtys Kulic, Krzysztof Kania wypowiedział się o czasie jaki upłynął od początków i pierwszych obiecanek dotyczących wykonania chodnika, które miały miejsce w 2012 r.! „(…) Mieszkańcy Kulic są zdesperowani i są gotowi na akcje typu protesty, a nawet zaproszenie telewizji ogólnokrajowej! (…)Mieszkańcy pamiętają spotkania ze starostą, Kuliniczem i burmistrzem Czaplą i chcą żeby ta droga do końca tego roku była. Dzięki panu burmistrzowi, mamy kasę, teraz czekamy na pana starostę. (…) Ludzie są bardzo zdesperowani i ten ciąg pieszo-rowerowy, to by był prezent noworoczny, jak nie wiem co? To by była super nowina, żeby tylko powiat klepnął to! (…) Teraz piłka leży po stronie starosty

Dlaczego musimy dokładać pieniądze do dróg powiatowych?

Bo powiat ma za mało pieniędzy. Skoro mieszkańcy chcą, to zadeklarowaliśmy nasz udział. Piłka w powiecie to już leży od siedmiu lat! (…) Poprosimy starostę o harmonogram czasowy, żeby mieszkańcy wiedzieli kiedy to będzie wykonane. Wykonawcą jest pow. goleniowski.” – Powiedział burmistrz Robert Czapla.
Na konferencji obecni byli także zastępcą burmistrza, Krzysztof Kolibski i kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów, Adam Czernikiewicz.
W najbliższym czasie powinna ruszyć realizacja długo wyczekiwanej przez mieszkańców Kulic inwestycja.
Jak będzie?
Czas pokaże.

droga P1270939 P1270940 P1270944 P1270946

avatar

RJZ

Redaktor