Trzeci autokar był sprawny

Goleniowska drogówka skontrolowała w Nowogardzie autokar, który miał zawieść przedszkolaki na wycieczkę. Niestety dopiero trzeci podstawiony przez przewoźnika autobus był sprawny technicznie. Wczoraj rano policjanci […]

Goleniowska drogówka skontrolowała w Nowogardzie autokar, który miał zawieść przedszkolaki na wycieczkę. Niestety dopiero trzeci podstawiony przez przewoźnika autobus był sprawny technicznie.

Wczoraj rano policjanci Referatu Ruchu Drogowego udali się do Nowogardu w celu skontrolowania stanu technicznego autokaru udającego się z przedszkolakami na wycieczkę. Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdu, ale również trzeźwość kierującego i posiadanie wymaganych dokumentów. W trakcie kontroli policjanci dostrzegli niesprawny układ hamulcowy i oświetlenie pojazdu. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami przewoźnik podstawił drugi autokar, który także poddano kontroli. Niestety w tym pojeździe również stwierdzono identyczne usterki. Policjanci w obydwu przypadkach zakazali dalszej jazdy i zatrzymali dowody rejestracyjne. Dopiero trzeci z podstawionych autokarów był sprawny i otrzymał od policjantów zielone światło.

Niepokojący jest fakt, że to nie pierwszy przypadek, kiedy policjanci wezwani na miejsce wyjazdu wycieczki nie dopuszczają autokaru do dalszej jazdy z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i zwiększoną ilością zorganizowanych wyjazdów, prosimy o zgłaszanie terminów wyjazdów w celu ewentualnych kontroli z trzydniowym wyprzedzeniem do Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie pod nr tel 91-460-2570.

podkom. Marta Maciejuniec

avatar

Nadesłane do Redakcji

Autorem jest osoba podpisana pod artykułem. Jeżeli chciałbyś aby Twój artykuł znalazł się na portalu po prostu wyślij go na nasz redakcyjny adres redakcja@wnowogardzie.pl