Uważaj, w internecie nie jesteś anonimowy!

Przekonał się o tym mieszkaniec Nowogardu, który na naszym portalu pod nickiem „Mieszkaniec” szydził z wielu osób. Teraz czeka go sprawa w sądzie i prawdopodobnie […]

Przekonał się o tym mieszkaniec Nowogardu, który na naszym portalu pod nickiem „Mieszkaniec” szydził z wielu osób. Teraz czeka go sprawa w sądzie i prawdopodobnie pozew zbiorowy.

Zaczęło się od postu jeszcze w roku ubiegłym, w którym zaatakowany został radny Wiatr, a dokładniej jego rodzina i z tego własnie powodu zdecydował się skierować swoje kroki do prokuratury. Procedura jest dość prosta, na pisemną prośbę prokuratury udziela się informacji na temat numeru IP danego użytkownika, oraz wszelkich innych danych jakich możemy udzielić. Następnie prokuratura zgłasza się do operatora, który przekazuje informacje o użytkowniku o danym numerze IP, lub który danego dnia korzystał z tego IP.  Na końcu odbywa się przesłuchanie, które ostatecznie potwierdza czy faktycznie to ta osoba. Na podstawie tego, można teraz założyć sprawę w sądzie, co w tym wypadku na pewno będzie miało miejsce.

Może dla niektórych będzie to nauczką i przestrogą, że anonimowość w internecie nie istnieje. Droga do poznania takiego użytkownika może nie jest najkrótsza, ale na pewno nie niemożliwa do przejścia.

Pamiętajmy o kulturze rozmowy! Nikt nie broni oczywiście wyrażania swojego negatywnego zdania w stosunku do drugiej osoby czy tematu, jednak niech to będzie rzeczowe, konkretne i bez obrażania. O ile przyjemniejsza jest dyskusja, (nawet ta zacięta) w której nie dominuje stos inwektyw. Szanujmy innych tak jak oczekujemy tego w stosunku do siebie.

komentuj2_wp_600

avatar

Asiek