W niektórych mediach odtrąbiono sukces radnych!

9 maja 2018 r., w Nowogardzie radni podjęli decyzję o rezygnacji z wykonania ważnej inwestycji dla społeczeństwa.

Pomimo, że odcinek od ul. Dworcowej do ul. 700 lecia jest bardzo ważny w komunikacji (odciąża ul. Bankową) i jest widziany przez nowogardzkich biznesmenów jako strefa rozwoju, opozycyjni radni zadecydowali inaczej.

O co chodzi? Pytają różne osoby zainteresowane rozwojem tej strefy Nowogardu.

Oto wypowiedzi kilku osób:

Jedna z radnych zaproponowała, aby pieniądze (prawie 1,5 mln. zł) przeznaczone na łącznik ul. Dworcowej z ul. 700 lecia w całości przeznaczyć na wodociąg do Ptaszkowa. Przecież w Ptaszkowie można wywiercić studnię za ok. 200 tys., o czym było wiadomo już podczas panowania burmistrza Ziemby.

(…) Czasowo była tam dostarczana woda beczkowozem. Poza tym wiadomo, że tam ludzie czerpią wodę ze studni i żyją dobrze i zdrowo. Na pewno dlatego, że taka woda jest zdrowsza od tej z bardzo długiego, wielokilometrowego wodociągu.

(…) A ile tam mieszka ludzi? Co tam się dzieje?

(…) Wiadomo, że dzisiejszy burmistrz w ubiegłym roku proponował rozwiązanie problemu wody w Ptaszkowie, ale nie została ona przyjęta przez nowogardzkich radnych. Radni byli wtedy tak zdroworozsądkowi i oszczędni(?), że chcieli uszczęśliwić mieszkańców Ptaszkowa wykopaniem im nowych studni na koszt gminy.

(…) Czy zamiast 200 tys. zł na wywiercenie studni trzeba budować wodociąg do Ptaszkowa za blisko 2 000 000 (2 miliony) złotych?

(…) Gdzieś w internecie odtrąbiono sukces radnych. Mówią (i piszą), że to także dzięki Telewizji Polskiej i tym dziennikarzom, którzy wspierali przy nagłośnieniu sprawy doczekają się bieżącej wody, o którą walczyli… od wielu lat.”

20171009_165554 20180506_100716

Ludzie pytają, czy zdrowy rozsądek i dobre stosunki międzyludzkie nie są ważniejsze od siły nacisków różnych osób i obecności kamer oraz przedstawicieli mediów?

avatar

RJZ

Redaktor